Így már nem kell, hogy a gazdának száz szeme legyen, hiszen a kamerák és érzékelők leveszik a válláról a terhet. A szenzorok több százezer adatot gyűjtenek a növények egészségi állapotáról, valamint a környezetükről. Ezek közé tartoznak a kártevők okozta problémák, a betegségek, a tápanyagellátás, az öntözés, és az időjárás adatai.
A kamera például észreveszi, hogy paradicsomvészt (burgonyavészt) okozó Phytophthora infestans fertőzés érte a növényt. A fertőzés kezdetekor a levelek hegye barnulni kezd, majd elhal. Ez az elhalás kiterjed az egész levélre, ami hirtelen (sárgulás nélkül), néhány nap alatt elszárad. A levelek lógnak, a fonákon penészbevonat látható.
A kamerák 24 órán át figyelemmel kísérik a növényeket, és ha valami baj van, akkor a fotókat és az érzékelő adatait egy felhő alapú internetes tárolórendszerbe küldik. A rendszer ezután elemzi az adatokat, létrehoz egy összefoglalót a telefon applikáción, és jelez a gazdának. Az app persze valós idejű adatokat is közöl a növényekről, akkor is, ha egészségesek.
Forrás: blog.syngenta.hu