A Pannonia Ethanol azt is tervezi, hogy javítja működési hatékonyságát, illetve új biotechnológiai beruházásokat hajt végre - derül ki a társaság közleményéből. Ez hozzájárulhat új munkahelyek teremtéséhez és további exportbővülést eredményezhet, illetve a cég növelheti takarmánykukorica felvásárlását is.
Jelentkezzen most a Portfolio kétnapos agrárkonferenciájára!
Agrárszektor 2016: két nap, 70 előadó, 800 résztvevő, és a magyar agrárszektor legforróbb témái
A 135 millió eurós megállapodás új hitelkapacitást nyújt a megszokott munkafolyamatokhoz - mondta Dobai Lajos, a Pannonia Ethanol pénzügyi igazgatója. A dunaföldvári üzem már most is a legnagyobb biofinomító Európában. A gyártott bioetanol 65 százalékkal kevesebb üvegházhatású gázt bocsát ki, mint a fosszilis üzemanyagok.
Magyarországon jelenleg 5 százalék bioetanolt (E5) kevernek a benzinbe, és a kormányzat eredeti tervei alapján 2018-ra meg is valósulhatott volna a 6,5 százalékos bekeverési arány. Ennek a tervnek a megvalósítása azonban tavaly decemberben megtorpant, és a kérdést csak 2019-ben veszik újra elő. A mezőgazdaság viszont már felismerte a bioetanol gyártásában rejlő értékeket, az E10 hazai bevezetése pedig az egyetlen olyan eszköz lehetne, amivel valódi - nem csak papíron megvalósuló - eredményeket lehetne felmutatni az energetikában is - véli a vállalat.
A Pannonia Ethanol a magyar kukoricából készített bioetanolt és takarmányt húsz országba exportálja. A cég a közlemény szerint csaknem 500 millió euróval járul hozzá a magyar GDP-hez.