Regisztrációhoz kötött a szavazás az őszi agrárkamarai választásokon. A választási tagjegyzék július 31-től a kamara honlapján elérhetővé válik, ám ez a június 30-i időállapotnak megfelelő kamarai tagjegyzéken alapul. Aki addig még vagy már nem volt tag, a kamara központi ügyintéző szervénél kezdeményezheti felvételét vagy törlését a választási tagjegyzékből.
A szavazási körzetközpontok, valamint az azokhoz tartozó települések listáját szeptember 1-ig teszik közzé a kamara honlapján. A tagokat a tagnyilvántartásban szereplő lakóhely, székhely alapján rendelik a szavazási körzetközponthoz. Legkésőbb a megyei küldöttekről szóló szavazást megelőző ötödik napig viszont bárki kérheti, hogy ugyanazon megyén belül, de más körzetközpontban adhassa le szavazatát. A kamarai tagokat október 20-ig írásban tájékoztatják a szavazás helyéről, idejéről, a szavazás rendjéről, a jelölő valamint azt támogató szervezetek nevéről, a megyei küldöttgyűlési küldöttjelölti listákról.
A kamarai választások lebonyolításának legfontosabb testülete az Országos Kamarai Választási Bizottság (OKVB). Feladata többek között a jelölő szervezet, a megyei küldöttjelölti listák nyilvántartásba vétele, a küldöttválasztás eredményének megállapítása, az országos-, illetve a megyei alakuló küldöttgyűlés összehívása. A jelölő szervezetek július 15-ig kezdeményezhették az OKVB-nél a nyilvántartásba vételüket. A tényleges nyilvántartásba vétel augusztus 15-ig történik meg.
Idén az egyéni gazdaságokat képviselő Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz), illetve a társas vállalkozások érdekképviseletét ellátó Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) indul harcba a november 3-i agrárkamarai választásokon. A MOSZ szeretett volna közös listán szerepelni a Magosszal, de a gazdaköri szervezet végül másik 17 agrárszervezettel kötött együttműködési megállapodást.
A nyilvántartásba vett jelölő szervezetek a megyei kamarai küldöttgyűlési jelöltek nevét tartalmazó listát legkésőbb szeptember 8-ig juttathatják el az OKVB-nek. Ezt a választási bizottság szeptember 30-ig veszi nyilvántartásba.
A legutóbbi (2013-as) választások során összesen 1230 kamarai küldöttet választottak meg. A regisztrált 197 617 főből, szervezetből csupán 14 565-en voksoltak, ami 7,4 százalékos arányt jelent. Volt olyan meghatározó mezőgazdasági termeléssel bíró megye, ahol a részvételi arány az 5 százalékot sem érte el. Az összes, mintegy 450 ezer potenciális kamarai tagot figyelembe véve az érintettek alig 3 százaléka képviseltette magát a szavazáson.