A világ négy legnagyobb élelmiszeripari vállalata, a Nestlé, az Unilever, a Danone és a Mars közös levélben szólította fel a Trump-kormányt, valamint az Egyesült Államok környezetvédelmi ügynökségét (EPA), hogy gondolja újra az USA éghajlat-politikájával kapcsolatban hozott döntését és helyezze újra hatályba az Obama elnöksége alatt készült energiagazdálkodási tervet. A vállalatok arra figyelmeztetnek, hogy intézkedések nélkül az ország élelmiszer-rendszere több kockázattal nézhet majd szembe, mint amilyen például az egyre kiszámíthatatlanabb időjárás. Az élelmiszergyártók szerint az éghajlatváltozás rossz a gazdálkodók, a mezőgazdaság, az üzleti élet és a fogyasztók számára is. A szárazság, az áradások és a melegebb termesztési körülmények veszélyeztetik a világ élelmiszerellátását, és hozzájárulnak az élelmiszer-bizonytalansághoz is.
Az energiagazdálkodási terv célja az volt, hogy az USA államait olyan stratégiák kidolgozására kötelezze, amelyek konkrét értékeket határoznak meg az erőművek számára az üvegházhatást okozó szén-dioxid kibocsátási szintjével kapcsolatban. Ezzel 2030-ra 32 százalékkal csökkentették volna a szén-dioxid kibocsátást a 2005-ös szinthez képest. A tervet azonban politiaki és iparági támadások miatt a Trump-kormny hivatalba lépse után hatályon kívül helyezték.
Az élelmiszergyártók szerint ugyanakkor fontos lenne, hogy a tervet megvalósítsák, vagy olyan alternatívát találjanak, amellyel az Egyesült Államok eleget tehet nemzetközi kötelezettségvállalásainak az üvegházhatású gázok csökkentése érdekében. A vállalatok azzal érvelnek, hogy az elmúlt években az USA már bizonyította, hogy az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése a gazdasági növekedés fenntartása mellett is lehetséges. A megújuló energiaforrások és a földgáz költségei csökkentek, az energiahatékonyság pedig javult. Ugyanakkor ha nem tesz valamit az USA, a gazdaságot akár több milliárd dolláros veszteség is sújthatja - érvelnek a levelet aláíró társaságok..