A tejallergia az ételallergia egy fajtája. Ilyenkor a szervezet a tejfehérje alkotóelemeit (béta-laktoglobulin, laktalbumin vagy kazein) idegen anyagként ismeri fel és immunválaszt alakít ki ellenük. A túlérzékenységi reakció bármilyen kis mennyiség bevitelénél bekövetkezik. Jellemzőek a bőrtünetek (viszkető, vörös foltok, csalánkiütés, ekcéma), az emésztőrendszeri tünetek (hasmenés, görcsös hasi fájdalom, hányinger, hányás, haspuffadás) és a légúti tünetek (fulladás, asztma, gégevizenyő), súlyos esetben ún. anafilaxiás roham alakulhat ki, ami perceken (maximum egy órán) belül kialakuló, hasi fájdalommal, az ajak, a gége és a nyelv dagadásával járó erőteljes allergiás reakció. A keringés összeomlásáig fokozódó életveszélyes, azonnali sürgősségi ellátást igénylő állapottá fajulhat. Az allergiára való hajlam genetikai adottság.
Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/allergia/15080/tejallergia A tejallergia a tehéntej kazein vagy laktalbumin alkotórészeivel szembeni azonnali típusú túlérzékenységi reakció, amely immunválasz
Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/allergia/15080/tejallergia
A tejallergia nem azonos a laktóz-intoleranciával. A laktóz egy cukorvegyület, melynek bontásához laktáz enzimre van szükség. Az enzim megléte vagy hiánya szintén genetikai adottság. A két kórkép tünetei közötti különbség, hogy a tejallergiában szenvedő ember tünetei bármely kis mennyiségű tej bevitele után megjelennek, míg laktázhiány esetén jellemzően van annyi gyermekkorból megmaradt laktázkapacitás, amennyi egy kis mennyiségű tejet képes lebontani. A tünetei jellemzően emésztőszervi tünetek (hasmenés).
A Nébih azt javasolja, hogy a vaniliás macaron ízű, 2020. júliusi minőségmegőrzési idejű, a Medix Laboratoires (Belgium) által gyártott 500 grammos Vegan Proteint (RASFF referenciaszáma 2018.2351) a tejfehérjére érzékenyek ne fogyasszák el!
(Forrás: MTI és webbeteg.hu)