Pany Yathitou, Laosz Nemzetgyűlésének elnöke, a laoszi küldöttség vezetője hangsúlyozta, hogy érdemes folytatni a laoszi-magyar együttműködéseket a mezőgazdaság területén, hiszen az eddigi programok tapasztalata az, hogy azok érdemi változást hoztak a helyi mezőgazdaságban és élelmiszeriparban. Feldman Zsolt hozzátette, Magyarország számára modellértékű a kapcsolat, hiszen például a 160 millió dollárnyi, immáron harmadik kötött segélyprogram olyan gyakorlati kérdésekre reflektál, amelyek kulcsfontosságúak Laosz élelmiszer-ellátásában. Ilyenek például
Feldman Zsolt emlékeztetett, hogy a Stipendium Hungaricum ösztöndíj-program keretében eddig 300 laoszi diák tanulhatott Magyarországon és idén újabb 50 egyetemi hallgató tanulmányainak finanszírozására nyílik mód.
A 160 millió dollár értékű segélyhitelről tavaly szeptemberben írták alá a felek a megállapodást, ez immár a harmadik hitelprogramunk a délkelet-ázsiai országgal. Az elsőt csaknem 10 évvel ezelőtt, 2009-ben hozták tető alá, a hitel összege ekkor 8,6 millió dollár volt. Ennek alapján minifarmok rekonstrukciójára és korszerűsítésére, tápüzemek és vágóhidak létesítésére került sor a kis farmgazdaságok jó minőségű takarmánnyal és tenyészállatokkal történő ellátása érdekében. A projektek 2011-re sikeresen megvalósultak. A következő hitelprogram 2016-ban indult 30 millió dollárból, a célja a laoszi agrárgazdaság és élelmiszeripar integrált fejlesztése, valamint az élelmiszerlánc-biztonsági rendszer kiépítése volt. 2014 júliusában megnyílt a Magyar Nemzeti Kereskedőház irodája, majd 2015 májusában termékbemutatót rendeztek az ország fővárosában, Vientiane-ban.
Magyarország exporteredménye Laosz irányába 2017-ben az előző évhez képest megduplázódott, és elérte a 2,8 millió USD-t.