- meséli Franz Foisner, akit 200 tejtermelő vár a berchtesgadeni hegyekben. A helyi tejfeldolgozó sofőrje meggyőződéssel meséli, hogy ezeknek a kisgazdaságoknak fontos megmaradniuk a táj ápolása érdekében. Miközben a hóláncot szereli fel, elmeséli, hogy a legjobban a megcsúszástól fél. Volt már olyan, hogy egy hókupacban kötött ki így, és aztán egy órán keresztül lapátolta ki magát belőle, de szerencsére kontrolálhatatlan helyzetbe még nem került. "A feleségem minden este nagyon örül, amikor megérkezem" - teszi hozzá.
Az alpesi Berchtesgaden térségében az utóbbi hetek nagy havazásai extrém körülményeket teremtettek az utakon. Márpedig a tejet így is be kell gyűjteni a hegyekben megbúvó tehenészetekből. A hideg időjárás és a szokásosnál egyébként is gyengébb takarmányminőség miatt ugyan visszafogottan termelnek a jószágok, de nem állnak le. Kiönteni pedig senki sem szeretné a tejet. A hóborítta ágak le is szakadnak, emiatt egy-egy hegyi utat időnként lezárnak. Ha csak 6 órával később érkezik a tartályos kocsi, már az is egy kihívás a tehenészetekben.
A berchtesgadeni tejfeldolgozó szolidáris a szerződött gazdákkal: azoknak is kifizeti a teljes tejpénzt, akikhez a hóhelyzet miatt nem jutott el a tejeskocsi. A kisfilmben az extrém körülmények között végzett tejbegyűjtést említik az alpesi tej magas árának egyik okaként: a síkvidéki tejfeldolgozókból fele-negyedáron kerül ki az egészséges ital.