Ha a lakásban szeretnénk zöldségeket termeszteni, akkor néhány dologra érdemes odafigyelnünk. Ha a konténer túlságosan nehéz ahhoz, hogy rendszeresen mozgassuk, akkor nem árt még az ültetés előtt kerekes álványt helyeznünk alá. Haszáljunk inkább speciáls talajkeveréket az ültetéshez, és ne általános kerti talajt. Minden nap öntözzük meg a konténeres növényünket, a melegebb napokon pedig akár naponta kétszer is. A nedvesség megtartása érdekében a talaj tetejére mindig érdemes egy vékony réteg talajtakarót helyezni. A betakarítás után dobjuk ki a konténer tartalmát, ennek a földnek ugyanis már nem vehetjük hasznát, egyrészt mert már nincsenek benne tápanyagok, másrészt meg könnyebben terjedhetnek vele a különböző növénybetegségek.
Paradicsom
A paradicsomnövényeket attól függően, hogy milyen fajtát ültetünk, más-más méretű konténerbe kell tennünk. Ha determinált fajtát választunk, akkor 60 centiméter mély cserépbe ültessünk, ha pedig törpe fajtát választunk, akkor 30 centiméter mélyeket vásároljunk. Töltsük meg a konténereket talajkeverékkel, a paradicsompalántákat vagy magokat (attól függően, hogyan szeretnénk termeszteni a növényt) pedig 40 százalékkal mélyebbre rakjuk, mint ha a kinti kert talajába ültetnénk. A paradicsomnövények trágyázása elengedhetetlen, ezért érdemes már az ültetéskor műtrágyát kevernünk a talajhoz, ezt követően pedig elegendő 1-2 hetente adagolni a növényhez. Ha szükséges nyugodtan rakjunk karót a növények mellé.
Paprika
Bármelyik paprikafajta sikeresen termeszthető a lakásban egy 40 centiméter mély konténerben. Az ültetés előtt ugyanúgy mint a paradicsomnál, keverjünk műtrágyát a talajkeverékhez, a paprikát azonban mindig olyan mélyre ültessük, mint ahogyan a kertben tennénk. A növények mellé érdemes mindig karót raknunk, amelyhez kikötözhetjük őket, ha elég nagyok lesznek. Ha a paprikanövény elkezd termést hozni, akkor érdemes 1-2 hetente vízoldható műtrágyát adni neki.
Spenót
A spenót minden fajtája kisméretű, ezért bátran termeszthetjük bármelyiket a lakásban. A spenótnövények ideális méretű konténere 15 centiméter mély, és nem árt tt is műtrágyát kevernünk a talajkeverékbe ültetés előtt. A növényeket naponta locsoljuk vízzel, ezt követően pedig minden nap rakjuk be őket egy árnyékos helyre néhány órára, hogy a talaj megfelelően felszívja a nedvességet. Amint megjelennek az első spenótnövényeink (ha nem magról ültettük őket), akkor 1-2 hetente adjunk vízoldható műtrágyát a talajhoz. Figyeljünk arra, hogy a konténerben termesztett spenót nagyobb odafigyelést igényel mint a kerti, de ha megfelelően öntözzük és trágyázzuk, valamint karót rakunk mellé, ha szükséges, akkor biztosan bőségesen fog teremni.