A lemosó permetezést azért fontos minden évben elvégezni, mert látványosan csökkenthetjük vele a növényi részeken áttelelő kártevők alakjait, valamint a kórokozók áttelelő képleteit. A kezelés helyes elvégzéséhez elengedhetetlen a megfelelő időzítés, ezért arra mindenképpen ügyeljünk, hogy a permetezés a rügypattanáshoz lehető legközelebbi időpontban történjen, mert a telelőhelyekről lassacskán előjövő kártevők és az éledő kórokozók ilyenkor a legsérülékenyebbek. A lemosó permetezést a valódi nyugalmi időszakban kell elvégezni, ami általában a tél elejét, vagy a tél végét jelenti(ez természetesen attól függ, hogy éppen milyen idő van az adott évben, tél elején ugyanis nehézséget okozhat ha hamar bejön a rossz idő, tél végén azonban az okozhat problémát, ha sokáig kitart a hideg, és hirtelen váltja fel a meleg). A lemosó permetezést mindig akkor végezzük el, ha nincs csapadék, valamint a hőmérséklet plusz 5-6 fok felett van - tájékoztatta az agrárszektor.hu-t a anovenydoki.hu.
Idén jóval hamarabb megérkezett a tavaszi meleg, a tartós felmelegedés pedig hatással van a növények nyugalmi állapotának befejezésére. Ez azt jelenti, hogy nem szabad halogatni a lemosó permetezést, és addig mindenképp el kell végezni, amíg a növények el nem kezdenek kihajtani, illetve rügyezni. A lemosó permetezést minden gyümölcsfán és bokron elvégezhetjük. Permetezni természetes anyagokat tartalmazó készítményekkel érdemes, így a kén- és olajtartalmú szerek ajánlottak a kezelés elvégzésére.
A tavaszi lemosó permetezés előtt érdemes minden metszést és olyan kerti munkát elvégezni, amely az ágak és gallyak fogdosásával jár. Ne feledkezzünk meg azonban a talajra hullott beteg, fertőzött levelek elpusztításáról sem. A talaj felszínén áttelelő levelekben a kórokozók és a kártevők is könnyen átvészelik a telet, és tavasszal már indul is az újabb fertőzési hullám. A leveleket forgassuk át, ássuk a talajba, így a benne élő károsítók elpusztulnak, ugyanakkor ha ezt nem tudjuk megoldani, akkor a leveleket gyűjtsük össze és égessük el.