A "Célkeresztben a közétkeztetési alapanyagok minősége" elnevezéssel megtartott konferencia fókuszában az élelmezésvezetők munkájának támogatása, érdekvédelmük képviselete, valamint az aktuális jogszabályok ismertetése állt. Az agártárca államtitkára leszögezte: a vendéglátás és a közétkeztetés helyzetének javítása érdekében 2010 óta számtalan intézkedés történt, mely munkában 2012-től, azaz a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) létrejötte óta hatalmas szerepe van a hatóságnak.
2015-ben indult el Magyarországon a "Minőségvezérelt közétkeztetés" program, amely a helyi termékek közétkeztetésbe juttatását, valamint helyzetének javítását tűzte zászlajára. Újabb mérföldkőnek számított 2017, ugyanis az év második felétől kezdődően képzett auditorok végzik a közétkeztető létesítmények kötelező élelmiszerbiztonsági és élelmiszer-higiéniai minősítését. Mostanáig összesen 4600 főző-, és 3600 tálalókonyhai auditja zajlott le az egységes minősítési szempontrendszer alapján.
A 2018-as esztendő egyik kiemelkedő hozadéka, hogy elkészült az "Útmutató a vendéglátás és étkeztetés jó higiéniai gyakorlatához" második, átdolgozott kiadása. Az aktualizált szakmai útmutató figyelembe veszi a jogszabály-változásokat, illetve ismerteti a legjobb gyakorlati tapasztalatokat, külön a közétkeztetés vonatkozásában is. Zsigó Róbert szólt arról is: örömteli eredmény, hogy
Az Agrárminisztérium és a Nébih a szemléletformálás számos eszközével is él, például közétkeztetési szakácsversenyek szervezésében és támogatásában vesznek részt.