A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felfüggesztette az olasz gyártású, Boundary elnevezésű növénykondicionáló készítmény engedélyét, továbbá zárolta a raktáron lévő tételeket. A hatósági intézkedésekre azért került sor, mert a hazai laborvizsgálatok alapján bebizonyosodott, hogy a készítmény - az Európai Unióban nem engedélyezett rovarölőszer-hatóanyagot - ivermektint tartalmaz.
A készítmény ivermektin-tartalma miatt felfüggesztette a Nébih a ZFW Hortiservice Kft. által forgalmazott, Boundary elnevezésű növénykondicionáló engedélyét - írja a hatóság. A platánkivonatot, barnaalga-kivonatot és vizet tartalmazó, olasz gyártású készítménynek a Magyarországon fellelhető raktári készleteit is zárolta a hatóság. Az ivermektin egy, az Európai Unióban nem engedélyezett, rovarölő hatóanyag. A növénykondicionáló készítményekben sem az ivermektin, sem más növényvédő szer hatóanyaga nem fordulhat elő.
A nyár egyik legfontosabb és legszínvonalasabb eseménye a Kelet-magyarországi Agrárfórum, amelyet augusztus 9-én rendez meg Hajdúböszörményben a Portfolio gazdasági portál. A konferencia napirendre veszi az agrárium legjelentősebb és legaktuálisabb témáit az ágazat csúcsvezetőinek és döntéshozóinak részvételével. Szó lesz a magyar agrárgazdaság agrárpolitikai célkitűzéseiről, a nagy horderejű földszabályozási változásokról, a nyereséges növénytermelés alapvető feltételeiről és az állattenyésztés előtt álló fejlesztési-piaci lehetőségekről. A konferencia a Hajdúsági Expó programsorozatába illeszkedik, amely a térség legnagyobb agrárkiállításával és gépshow-jával is várja az érdeklődőket. Az augusztus 9-i konferencián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráljon most!
A Nébih döntése alapján a Boundary készítmény forgalmazása és felhasználása mindaddig tilos, amíg a további laborvizsgálatok igazolják a termék ivermektin-mentességét, és a gyártó elfogadható magyarázatot ad a rovarölő hatóanyag megjelenésére, illetve a további hasonló esetek kiküszöbölésére. A terméket a Nébih egyúttal levette az öko-listáról is, azaz mostantól nem szerepel az ökogazdálkodásban felhasználható készítmények között.