A vizsgálatba vont mintegy 80 élelmiszer közül 18 esetben találtak valamilyen eltérést az élelmiszerek összetételét illetően. Például az ízesítők nem voltak azonosak, vagy teljesen hiányoztak a romániai termékből, vagy az arányuk eltért a nyugat-európaitól. A fogyasztóvédelem vezetője konkrét példákat is felsorolt. Elmondása szerint a Romániában forgalmazott Freewayüdítő csak 3% narancslét tartalmaz, míg Spanyolországban ez az arány eléri a 8%-ot, Franciaországban a 10%-ot, Olaszországban pedig a 20%-ot is. Ugyanitt a Fanta üdítő mindössze 5% narancsot tartalmaz, míg Spanyolországban 8%-ot, Franciaországban 10%-ot és Olaszországban 12%-ot. A Milka csokoládé esetében pedig kimutatták, hogy a romániai változat 17%-ban tartalmaz mogyorót, a franciaországi 22%-ban.
Romániában azt követően kezdték vizsgálni az élelmiszereket, hogy a visegrádi országok tiltakoztak az ellen, hogy a nagy nemzetközi cégek kettős mércét alkalmaznak az általuk forgalmazott élelmiszerek minőségénél. Paul Anghel ugyanakkor hangsúlyozta, a hatóság nem kívánja és nem is tudja egyértelműen megmondani, hogy létezik-e kettős mérce a nyugat-európai és a Romániában forgalmazott termékek esetében.
Az elmúlt években számos esetben is felmerült, hogy az élelmiszeripari termékek minősége eltér Kelet- és Nyugat-Európában. Az Európai bizottság idei júniusi jelentésében végül úgy értékelte, hogy nincsenek bizonyítékok arra, hogy kelet-nyugati megosztottság alakult volna ki az élelmiszerek minőségét illetően, noha a megvizsgált azonos vagy hasonló márkájú termékek közel egyharmada eltérő összetételűnek bizonyult.