A visegrádi országok agrárminiszterei kimondták: jó a jelenlegi támogatási rendszer

MTI
A Közös Agrárpolitika jövőjének alakítása, valamint erdészeti kérdések voltak a főbb témák a Visegrádi Együttműködés agrárminisztereinek Bulgáriával, Horvátországgal, Szlovéniával és Romániával kibővített prágai találkozásán, amelyen az Európai Unió Tanácsának elnökségét adó Finnország is részt vett, adta hírül közleményében az Agrárminisztérium.

Az agrártárca MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a találkozón Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár a találkozón hangsúlyozta, hogy az eddig kiszámíthatóan, alacsony hibaaránnyal működő támogatási rendszert nem szabad egy bizonytalan, nehezen végrehajtható rendszerre cserélni.

Jön az év vége kihagyhatatlan agrárrendezvénye, a kétnapos siófoki Agrárszektor Konferencia! A december 4-5-i esemény egyedülálló módon foglalja össze és mutatja be az agrárgazdaság legnagyobb érdeklődésre számot tartó, legaktuálisabb témáit az államigazgatási szféra és az üzleti élet csúcsvezetőinek részvételével. A konferencián elhangzó információk segítséget nyújtanak abban, hogy az agrárium szereplői megalapozott gazdasági döntéseket hozhassanak, és még sikeresebbé tehessék gazdálkodásukat, üzleti tevékenységeiket. Regisztráljon most a december 4-5-i siófoki Agrárszektor Konferenciára!

Feldman Zsolt kiemelte, hogy a jelenlegi tervekben szereplő változtatások olyan mértékűek, hogy megvalósulásuk esetén a jelenlegi európai uniós jogalkotási sebesség mellett mind a gazdálkodók, mind a tagállamok számára megfelelő felkészülési időt, akár két év átmeneti időszakot kell biztosítani. Ez elegendő volna a nemzeti szabályozás megalkotásához, a támogatási rendszer részleteit tartalmazó stratégiai terv brüsszeli elfogadtatásához.

A prágai találkozón a miniszterek közös nyilatkozatot írtak alá, amelyben az európai erdők védelmében szükséges lépések megtételére hívják fel az érintett európai politikai intézmények figyelmét. Az innovatív megközelítések alkalmazása, az erdőgazdálkodás megfelelő szintű támogatása és modernizációja, az adminisztráció egyszerűsítése vagy éppen a tagállamok közötti együttműködések erősítése mind hozzájárulnak a fenntartható európai erdőgazdálkodáshoz, olvasható a nyilatkozatban.

Feldman Zsolt azt is hangsúlyozta, hogy a gazdálkodókat érdekeltté kell tenni az erdőgazdálkodásban való részvételben, ez segíti elő leghatékonyabban az erdőterületek növelését. Erre jó példa lehet az a magyar döntés, amelynek révén a Vidékfejlesztési Program keretében érdemben megnövelték mind az erdőtelepítéshez elérhető támogatás mértékét, mind pedig a telepítés miatt kieső mezőgazdasági jövedelmet pótolni hivatott támogatás nagyságát a gazdálkodók részére.

EZ IS ÉRDEKELHET

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?