Erik Fyrwald vezérigazgató azt is bejelentette, hogy a fenntartható mezőgazdálkodást célzó kutatás-fejlesztési befektetés mellett a vállalat 2030-ra a felére csökkenti saját karbon-intenzitását, hozzájárulva ezzel a párizsi klímaegyezmény célkitűzésének megvalósulásához. A Syngenta ez irányú elkötelezettségét a Science Based Targets initiative (SBTi) hitelesítette és ellenőrzi, tudhattuk meg a vállalat ma kiadott közleményéből.
- mondta Erik Fyrwald. A vezérigazgató beszélt arról is, hogy a Syngenta vállalásai nem pusztán csak szavak, hanem valódi akció. A kétmilliárd dollárt ugyanis olyan, egyértelmű előnyöket vagy technológia áttörést jelentő programokra fordítja majd a vállalat, amelyek előrelépést hoznak a mezőgazdaság fenntarthatóságában, például a földhasználat, a talaj egészsége, illetve az integrált növényvédelem terén.
A The Nature Conservancy természetvédelmi szervezet és a Syngenta sokrétű együttműködés keretében dolgozik azért, hogy olyan újítások szülessenek, amelyek egyszerre szolgálják a termelők javát és pozitív hatással vannak a környezetre. Sally Jewell, a The Nature Conservancy (TNC) vezérigazgatója elmondta, hogy ahhoz, hogy a természetvédelemben lényegi változást érhessen el az emberiség, határozott lépésekre van szükség az üzleti szektor részéről. A vállalatok egyre inkább felismerik a fenntartható működésben rejlő előnyöket, a TNC pedig szívesen segít az üzleti gyakorlat átalakításában. A Syngenta innovációs befektetése fontos lépés egy olyan jövő irányába, ahol az emberek és a természet együtt fejlődnek, hangsúlyozta Sally Jewel. A Syngenta azt vállalta, hogy évente tesz majd közzé egy független szervezet által ellenőrzött jelentést arról, hogy hogyan halad a célok teljesítésével.