Tájékoztatása szerint a 70 422 hektáros vetésterületből 63 600 hektáron takarították be a takarmánynövényt kevéssel 9 tonna feletti átlaggal. A termés minősége jó, gombafertőzés elvétve fordult elő; a gazdálkodók a tamási járásból számoltak be kisebb mértékű fuzárium- és kukoricamoly-fertőzésről - írták, hozzátéve, hogy a vetésterület fennmaradó egytizedén az elmúlt napok csapadékos időjárása hátráltatja a betakarítást. Maros Norbert, a Tolna Megyei Mezőgazdasági Termelők Szövetségének titkára az MTI-nek azt mondta, várakozáson felül alakult a kukorica termésátlaga, amely meghaladja a tavalyi mennyiséget, miközben az ország más termőterületein jelentősen csökkent a termés.
A Tolna megyei eredmények elsősorban annak köszönhetőek, hogy kedvezőbb volt a csapadék térségi eloszlása, így kevésbé sújtotta az aszály a megye kukoricatábláit. A szövetség által képviselt gazdálkodó szervezetek 8-12 tonnás átlaggal takarították be a kukoricát. Mint mondta, a termés csaknem felét vásárolják fel hazai etanolüzemek.
A NAK adatai szerint a kukoricáért 42-43 ezer forintot kínálnak a Tolna megyei termelőknek, a leszerződött mennyiség esetén 44-44,5 ezer forint a tonnánkénti ár. A 30 215 hektáron, 3,3 tonnás átlaggal termesztett napraforgót, amennyiben magas olajsavtartalma van, 113-115 ezer forintért lehet értékesíteni. A 2196 hektáron termesztett szója piaci ára tonnánként 80-110 ezer forint.
Beszámoltak arról is, hogy a Tolnában 1578 hektáron termesztett cukorrépa háromnegyedének szedését fejezték be, 50-70 tonnás hektáronkénti termésátlaggal. A répa minősége változatos, a cukortartalma 14-19 százalék között van. A kamara tájékoztatása szerint a megyében befejeződött az őszi árpa vetése 11 680 hektáron, és végéhez közeledik az őszi káposztarepce és az őszi búza vetése is, előbbi növényt 12 921, utóbbit 44 124 hektáron tervezik termeszteni a gazdálkodók.