A megbeszélés során a felek áttekintették az agrárium előtt álló globális kihívásokat, mint például a klimatikus tényezők megváltozását, illetve az új fogyasztói szokások megjelenését. Egyetértettek abban, hogy mindkét fél számára kölcsönösen fontos az eddigi együttműködés továbbfejlesztése, különös tekintettel a jó gyakorlatok (pl.: földtörvény, öntözés stb.), szakmai tapasztalatok, az oktatás és a szakképzés területén, derült ki az Agrárminisztérium közleményéből.
Magyarország számára kiemelten fontos az öntözés fejlesztése, és arra törekszik, hogy nemzetközi szintéren is bizonyítsa a vízgazdálkodással kapcsolatos kompetenciáját. A miniszterhelyettes a megbeszélés során bemutatta az agrártárca öntözéses gazdálkodás megoldására tett javaslatát, amelyet a napokban fogadott el a Parlament. Hazánk Moldovában a FAO-n keresztül támogatta a kisgazdaságok öntözési technológiájának fejlesztését, a legjobb öntözési gyakorlatok és a modern öntözési technológiák átadása által.
Farkas Sándor miniszterhelyettes örömét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a meghirdetett pályázaton már 10 moldovai gazda is sikeresen szerepelt. A projekt keretében a megfelelő gazdák kiválasztása után mintaparcellák kerültek kialakításra, hogy a gyakorlati tapasztalatokat közvetlenül szakmai napokon és figyelemfelkeltő kampányok során is átadhassák. Továbbá az Agrárminisztérium a FAO ösztöndíjprogram keretében kötelezettséget vállalt arra, hogy a fejlődő országokból, köztük Moldovából származó hallgatók magyarországi agráregyetemen történő képzését finanszírozza. Farkas Sándor reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a jövőben újabb diákokat köszönthetünk majd Moldovából.