Legutóbb október közepén szakadt el a cérna a holland termelőknél, ekkor 2200 traktor érkezett Hágába. Ekkor az váltotta ki a tiltakozást, hogy szeptemberben a nitrogén-kibocsátás csökkentése érdekében az állatállomány megfelezését javasolta a kormányzat. Ezt követte a megmozdulás, mire válaszul a közlekedési tempó csökkentését javasolta az ország vezetése. Ez az elképzelés sem aratott sikert. Újabb javaslatként az állati takarmányok fehérjetartalmának csökkentését írták volna elő, ami viszont a hizlalás tempóját lassította volna lényegesen. Szóba került a széndioxid-kvótához hasonlóan egy nitrogénkvóta bevezetése is.
A megmozdulás előtt a gazdák képviselői még egy kísérletet tettek a miniszterelnökkel, Mark Rutteval és a szakminiszterrel, Carola Schoutennel való egyeztetésre. "Eleget beszéltünk, most már a tettek következnek!“ - nyilatkozták ezt követően a szervezők a topagrar.com értesülése szerint. A holland gazdák ezután a közintézményeket vették célkeresztbe, az adóhivatal és a bíróság sem volt kivétel. Több száz traktorral pedig Hágába, Hollandia politikai központjába vették az irányt, ám az itteni tüntetést nem jelentették be előre, így a rendőrség a város határánál feltartóztatta a konvojt. A médiának nyilatkozó gazdák azt mondták: hirtelen jött ötletből kanyarodtak Hága felé.
A német gazdák mögött álló "Land schafft Verbindung" (A föld összeköt) csoport szolidaritásból tüntetőket exportált Hollandiába is, ezen kívül hazai terepen is flashmobokkal, azaz spontán tömegrendezvényekkel egészítette ki a megmozdulást. A német gazdák rendőrkísérettel, fegyelmezett sorokban érkeztek Hollandiába, ennek során komoly dugókat okoztak a 402-es és 403-as közutakon, illletve az A30-as autópályán. A Hannover és Amszterdam között futó autópályát sikerült teljesen blokkolniuk.
Tegnap a holland termelők ismét kivonultak, az euronews szerint 80 munkagéppel vonultak fel az A9-es úton, mielőtt a rendőrségi blokád megállásra kényszerítette a járműveket.