Tavaly a nyári aszály erősen rányomta bélyegét a német gyümölcstermésre. Nemcsak a fákon, de a bokrokon termő gyümölcsök mennyisége is kevesebb lett. Kivételt képezett az eper, amelynek a 2018. évinél is jobb lett az eredménye. Bár a gazdák a 2018. évi rekordok után gyengének érezték a 2019. évet, az valójában a sokéves átlaghoz hasonló végeredményt hozott a gyümölcstermésben - számol be a német piacelemző, az AMI.
2017-ben a fagy vitte el a német almatermés nagy részét, 2018 őszén azonban itt is - akárcsak nálunk és a lengyeleknél - rekord mennyiséget szüretelhettek ebből a gyümölcsből a gazdák. A 2019. év rosszabbul sikerült, de a tárolókapcitások éppen megfeleltek az aktuális mennyiségnek, így az árak is rendeződni tudtak a boltokban.
A bogyósgyümölcsök terén óriási kínálatnövekedés fgyelhető meg. Különösen az áfonya és a málna mennyisége ugrott meg. A keresleti oldal is erős, és nem mutat szezonális változást. A vásárlók az év minden szakában igénylik a friss és mélyhűtött bogyósokat. Mivel az áfonyatermelés világszinten erősödik, elkezdődött a piaci kiszorítósdi a szereplők között, ami már 2019-ben is csökkennnő árakat hozott. Egyik akció követi a másikat, így a vásárlók fókuszában marad az áfonya és a málna. A legnagyobb mennyiségben azonban még mindig az eper érhető el a piacon. Miközben a spanyol kínálat egyre erődök ebből a gyümölcsből, a németek igyekeznek minél védettebb körülmények között előállítani az epret. A koronajárvány idején az AMI elemzői azt tanácsolják, hogy a termelők