Szerda reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szerdai (2020.10.28.) napon.
2020.10.28. szerda: Általában gyengén felhős időre számíthatunk. Fokozatosan javulnak a látási viszonyok, csökken a rétegfelhőzettel borított terület nagysága, délutánra várhatóan mindenütt fel is oszlik. Legfeljebb csak szitálás fordulhat elő a ködös tájakon. Mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet kora délután 13 és 18 fok között valószínű, de a tartósabban borult tájakon ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Késő estére 7 és 12 fok közé hűl le a levegő.
Közlekedésmeteorológiai tájékoztató: Éjszaka nagy területen, főként Észak-Magyarországon, az Alföldön, a Dunántúl keleti részén köd képződik, amely szerdán tartósan megmaradhat. A Nyugat-Dunántúlon kedden a gyenge eső miatt csúszós útszakaszok is lehetnek.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Az éjjel sokfelé képződő köd és a párás idő a légzőszervi betegségben szenvedők számára nehézségeket okozhat.
A következő napok várható időjárása
2020.10.29. csütörtök: Reggelre nagy területen alacsonyszintű rétegfelhőzet, illetve köd képződik. Kezdetben átmenetileg vékonyodik, szakadozik, majd északnyugat felől ismét erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, és egyre több helyen valószínű eső, zápor. Az északnyugatira, nyugatira forduló szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödhet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 18 fok között várható, északnyugaton lesz a hidegebb az idő.
2020.10.30. péntek: Az éjszaka átmenetileg felszakadozik a felhőzet, majd nyugat felől beborul az ég, és többfelé várható eső, zápor. Sok helyütt megélénkül, helyenként megerősödik a nyugatias szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 4 és 10, a legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között várható.
Friss híreink:
Kész, vége: ha így megy tovább, eltűnhet a magyar gesztenye a boltokból, piacokról
Néhány évtizeddel ezelőtt Zalában, Somogyban és Vas megyében még nagy területen folyt a szelídgesztenye-termesztés, azonban az ültetvényeket mára szinte teljesen elpusztította a kéregrák nevű betegség. A szelídgesztenye azóta még nagyobb kincsnek számít. Az Agrárszektor Dr. Markovics Tibort, az Őrségi Nemzeti Park igazgatóját erről kérdezte arról, mi a helyzet manapság, mennyi szelídgesztenye terem most Magyarországon?
Reform az agráradózásban: kik lehetnek a változtatások nyertesei és vesztesei?
November 3-án online Agrár Klubot szervez a Portfolio Csoport az agrárgazdaságot érintő, várhatóan 2021-től életbe lépő új adózási szabályozási csomagról, illetve az ezzel kapcsolatos legfontosabb változásokról. A rendezvény kiemelten foglalkozik azzal, mire kell majd feltétlenül odafigyelniük az egyéni gazdálkodóknak és mely adózási formák lehetnek a legoptimálisabbak a számukra, de emellett szó lesz a társas agrárvállalkozások adózási kérdéseiről is. A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Filléres csodaszer: nem is gondolnád, mi mindenre használható a citromhéj a kertben
A legtöbb háztartásban a narancs- és citromhéj általában a kukában végzi, pedig a szemét helyett, hasznosan is felhasználhatjuk őket. Sokan nem is gondolnák, de a kertben például nemcsak a kártevőket, de akár a szúnyogokat is távol tarthatjuk citrushéjjal, ráadásul tökéletes komposztalapanyag is. Összegyűjtöttük mire és hogyan alkalmazhatjuk a citrusok héját, ahelyett, hogy kidobnánk őket.