Komoly kategória átrendeződés figyelhető meg az élelmiszereknél, jól látszik például, hogy az úgynevezett impulz, valamint a HORECA szektorban fogyasztott termékek vásárlása jelentősen csökkent, és megfigyelhető, hogy a feldolgozott készítményeknél sokkal nagyobb a sertésarány, mint a baromfi, ami logikus, hiszen a száraz árukban a baromfitermékek kevésbé vannak jelen - tájékoztatott Csányi Attila az Agrárszektor 2020 Konferencián. A tendenciák, illetve a járványok hatása a Bonafarm Csoport idei működését is meghatározták. A madárinfluenza leginkább a kacsa esetén okozott problémákat, jelentős mennyiség kiesést indukált, amivel rengeteget vesztett a cégcsoport, az afrikai sertéspestis pedig a mohácsi vágóhíd működésének és eredményének nem kedvezett. A szakember kiemelte, a koronavírus-járvány ugyanakkor összességében se jót, se rosszat nem okozott a Bonafarm Csoportnak, és még az állatjárványok ellenére is nagyjából sikerült a terv körül maradniuk 2020-ban. Ez részben annak köszönhető, hogy a cég a húskészítmények és a baromfitermékek piacán is jelen van, és habár volt kieső mennyiség bőven, a friss fogyasztási cikkek ezeket a volumeneket kárpótolták.
A csoporthoz köthető vállalkozások közül az MCS Zrt. volt a legnehezebb helyzetben olyan értelemben, hogy a társaság jelentős veszteségeket szenvedett el az elmúlt években. Csányi Attila azzal kapcsolatban, hogy sikerült-e stabilizálni a működést, és milyen eredményre lehet számítani az idén a cégnél, elmondta,
A szakember hozzátette, a korábbi veszteségekhez képest most már kezd megtérülni a beruházás, ugyanakkor ilyen alapanyag volatilitásnál nehéz bármit is mondani.