A miniszter elmondta, a biztos és kiszámítható jövő érdekében biztonságban kell tudni a méhcsaládokat és a méhészeket, ez Magyarország Kormányának egyik fontos stratégiai célkitűzése. Folyamatosan nő a Magyar Méhészeti Nemzeti Program által biztosított keret, 2010 óta már 19 milliárd forinttal támogatták a termelőket. Fenntartják a méhészek egyedülálló személyi jövedelemadó-kedvezményét is. Magyarország pályázik a 2025. évi Nemzetközi Méhészeti Kongresszus megrendezésére, aminek előkészületeire több mint 100 millió forintot különítettek el.
Nagy István kitért a legfrissebb konkrét kormányzati lépésre, mely szerint 10 milliárd forint keretösszeggel igényelhető a méhészeti ágazatban állatjóléti támogatás. Ez a méhcsaládok ökoszisztéma-szolgáltató képességének fejlesztését célozza, és hozzájárul a méhek jólétét szolgáló feltételek biztosításához. A tárcavezető hangsúlyozta, az OMME szakmaközi szervezetté válása nem egy út végét jelenti, hanem a közös munka kiterjesztését. Az egyesületnek az Agrárminisztériummal ápolt szoros szakmai kapcsolatát megerősítve lehetősége lesz a jó gyakorlatokat elősegítő célokat megfogalmazni és elterjeszteni az ország minden méhésze felé.
Nagy István aláhúzta, a jó példák mindig nagyon fontosak, és azok, akik az elsők egy jó példában, még fontosabbak, mert utat mutatnak a többieknek. Éppen ezért szintén lényeges eredmény, hogy a hazai termelésű alapanyagok feldolgozása szempontjából fontos szerepet játszó gyümölcs- és zöldséglégyártó szakágazat kiemelkedő szereplője, a Sió-Eckes Kft. a telephelyén méhlegelőt hozott létre. Emellett pedig közvetlenül támogatja az OMME-t a méhészeti ágazat védelméért és az érdekképviseletért végzett munkájában. A közös munka a termelés biztonságának és a mézminőségnek a garanciája lehet. A méhek a jövőnk letéteményesei, jövőnk biztosítékai - tette hozzá.