Kedd reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, keddi (2023.07.04.) napon.
2023.07.04. kedd: A nap első felében még erősen felhős vagy borult idő valószínű, ezt követően szakadozik, vékonyodik és csökken a felhőzet. Reggel, délelőtt még több helyen, főként az ország északnyugati felén valószínű eső, zápor, illetve zivatar. Délután már inkább csak elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok, nagyobb számban a déli, délkeleti megyékben. Szélerősödés csak zivatar körül lehet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 25 és 32 fok között várható, a Dél-Alföldön lesz a legmelegebb. Késő estére 18 és 23 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Hagyományos értelemben vett fronthatás nem terheli a szervezetünket, de közvetett módon negatívan befolyásolja szervezetünk működését a kifejezetten magas indexekkel rendelkező UV-B sugárzás. Ilyenkor ugyanis rövid idő alatt keletkezhet bőrpír, illetve leégés, amely a melanoma kialakulását segíti elő.
Fontos odafigyelni a sugárzás elleni védekezésre lehetőleg világos, természetes anyagú ruházat, széles karimájú kalap, napszemüveg viselésével, de a megfelelő faktorszámú naptej használata is szükséges lehet.
A következő napon várható időjárás
2023.07.05 szerda: A többórás napsütés mellett fátyolfelhőkre, valamint magasra törő gomolyfelhőkre számíthatunk - utóbbiakból zápor, zivatar akár több helyen és több alkalommal is kialakulhat. Zivatarokat kivéve mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 27, 31 fok között valószínű.
Friss híreink:
Ezekkel az élelmiszerekkel tarol Magyarország: kapkodnak értük külföldön
Habár jelenleg a magyar élelmiszerek 95 százalékát Európába exportáljuk, a hazai termékeknek komoly piaca lehetne Ázsiában, a Közel-Keleten, illetve Afrika egyes régióiban is - tudta meg az Agrárszektor Giczi Gergelytől, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezető-helyettesétől. Kiemelte, 60 százalékban még mindig feldolgozatlan termékeket exportálunk, leginkább gabonát, állati takarmányt, húsféléket és növényi olajat. Importban az állati takarmány, húsfélék, tejtermékek, cukrászati termékek vannak túlsúlyban, a behozatal nagy része Németországból, Lengyelországból, Szlovákiából, Hollandiából, Ausztriából és Romániából érkezik hazánkba.
Indul az aratás: akár 6 millió tonna búza is lehet idén
Kifejezetten jónak ígérkezik az idei kalászos termés Magyarországon, és a termelők bizakodnak amiatt is, hogy a búza ára a nemzetközi piacokon elindult felfelé, jóllehet ennek még egy-két hónapja sem volt semmi jele. Rontja az összképet, hogy az árpa ára továbbra is alacsony, és mindkét termésből várhatóan kínálati piac alakul ki a magas átmenő készletek és a jó termésvárakozások miatt. Ezzel együtt is elérheti a 6 millió tonnát a hazai búzatermés, ami nagyon jónak számít.
Ezek a trükkök tényleg működnek: így védd meg a növényeket a nyári hőségtől
A klímaváltozás népszerű téma, hétről hétre jókora adagot kapunk az ezzel kapcsolatos problémákból. Megoldásokkal már sokkal ritkábban szolgálnak. Helyezzük, most ezekre a hangsúlyt. Az Agrárszektor összegyűjtött néhány könnyen megvalósítható ötletet, amely betartásával a klímaváltozás ellenére is sikeresen kertészkedhetünk.
A Pénzcentrumról és a HelloVidékről ajánljuk:
Indul a nyári rizikószezon: ezt sokan elmulasztják ilyenkor, milliós kár lehet a móka vége
Egészen hajmeresztő, brutális, sok-sok millió forintos kárral is járhat 1-1 balul sikerült külföldi baleset. A biztosítók szerint pedig minden évben adódnak ilyenek. Ennek ellenére a legfrissebb adatok szerint a hazai utazók egyharmada továbbra sem köt biztosítást. Pedig a halálos rollerbalesettől kezdve, a hajólépcsőn való megcsúszásig, ami koponyatörést eredményez, elég hosszú a lista a váratlan káresetek kapcsán. De például egy medúzacsípésért is fizethet 50 ezer forintot a biztosító. Ráadásul a sok szerencsétlenségéért nem is kell elutazni az országból, a nyár beköszöntével ugyanis klasszikusan megnőnek például a motorbalesetek, a játszótéri balesetek, de a vízi és kerékpáros balesetek is. A leggyakrabban előforduló nyári káreseteket, és az az ezekre fizetett kártérítésekről beszélgettünk Magyarország legnagyobb biztosítótársaságaival.
Erről a legtöbb magyar megfeledkezik, ha vízparton nyaral: akár az életünk is múlhat rajta
Magyarországon a kétezres évek elején 40 gyermek veszítette életét a 0 és 18 év közötti korosztályban vízbefulladás miatt, míg 2021-re ez a szám 9-re csökkent. A növekvő odafigyelés és tudatosság segíti visszaszorítani a baleseteket. A vízfelületek lefedése, a folyamatos felügyelet, és a vízbiztonsági intézkedések mind minimalizálják a vízbeesés kockázatát a gyermekek, de akár a házikedvencek számára is. Éppen ezért, legyünk tudatosak és nézzük meg az előrejelzéseket, viharjelzéseket a hazai tavainkkal kapcsolatban is. Sok esetben akár ez is életmentő lehet! Hol tudjuk ezt elérni? Mire számíthatunk a napokban? Ennek jártunk utána.