Az időjárási helyzetet Európában továbbra is a Balti-tenger felett elhelyezkedő nagy kiterjedésű anticiklon uralja, amely alapvetően határozza meg kontinensünk legnagyobb részének időjárását. Délnyugati irányból is magasnyomású zóna húzódik az Ibériai-félsziget fölé: az említett tájakon túlnyomóan napos, száraz az idő.
A szárazföld felett elterülő anticiklon peremén frontok hatására már több a felhő, kevés helyen csapadék is előfordul.
A csúcsérték Délnyugat-, valamint Nyugat-Európában a legmagasabb, néhol 30 fok körüli, vagy a fölötti értéket is mérnek, de még Nagy-Britannia térségében is 24, 25 fok körül tetőzik a hőmérséklet. Nyugat-Oroszországban a leghűvösebb az idő, ott néhol napközben is 5 fok alatt marad a hőmérő higanyszála.
Száraz légtömegek jönnek
A Kárpát-medencét az anticiklon peremén északkelet felől hidegfront súrolja, amely mögött szárazabb és stabilabb levegő érkezik, így a záporok, zivatarok is kiszorulnak délnyugati irányba.
Vasárnap az ország keleti felében túlnyomóan napos idő várható, máshol a sok napsütés mellett még számíthatunk fátyol- és gomolyfelhőkre, helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Éjszakára hazánk túlnyomó részén kiderül az ég.
Hétfőn a fátyol- és gomolyfelhők mellett általában sok napsütésre van kilátás, ám a délnyugati, nyugati tájak fölé vastagabb felhők is sodródhatnak, a határmentén gyenge csapadék sem zárható ki. Az északkeleti, estétől már egyre inkább a keleti, délkeleti szelet kísérhetik élénk lökések, vasárnap északkeleten és zivatar környékén erős széllökések is lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 5 és 11 fok között alakul, de a szélárnyékos részeken - főként az északi völgyekben - ennél alacsonyabb, akár fagypont körüli értéket is mérhetünk. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 19 és 24 fok között várható.