A minisztérium az év utolsó napján tette közzé honlapján a dokumentumot, amely szerint 17 növényfajta kapott biztonsági tanúsítványt. Az engedélyezett fajták között szerepel két szójafajta, valamint egy-egy búza-, kukorica- és rizsfajta is. A jóváhagyott vetőmagok között megtalálhatók a pekingi székhelyű Dabeinong takarmányipari csoport és a China National Seed Group, a Syngenta csoport leányvállalatának termékei is.
A génszerkesztés és a génmódosítás közötti különbség jelentős. Míg a génmódosítás során idegen géneket ültetnek be egy növénybe, addig a génszerkesztés a meglévő géneket módosítja a növény tulajdonságainak javítása érdekében. Egyes szakértők szerint a génszerkesztés kevésbé kockázatos eljárás, mint a génmódosítás.
A minisztérium emellett engedélyezte a német BASF vegyipari cég által kifejlesztett, rovar- és gyomirtószerekkel szemben ellenálló génmódosított szójabab-fajta behozatalát is, de kizárólag feldolgozóanyagként való felhasználásra. Kína az elmúlt évben már növelte a nagyobb hozamú génmódosított kukorica- és szójabab vetőmagok engedélyezését. Ennek célja a hazai termelés fokozása és a gabonaimport csökkentése volt. Az ország jelenleg főként állati takarmányozásra importál génmódosított növényeket, például kukoricát és szójababot, míg élelmiszer-fogyasztásra nem génmódosított fajtákat termeszt.
Ennek ellenére sok kínai fogyasztó továbbra is aggódik a géntechnológiával módosított élelmiszernövények biztonságossága miatt. Ez a fenntartás jelentős kihívást jelenthet a GMO-növények szélesebb körű elterjedése szempontjából. A minisztériumi dokumentum szerint az újonnan engedélyezett fajták biztonsági tanúsítványai öt évig lesznek érvényesek, idén december 25-től kezdődően.