A nagyrészt erdészeti erdei iskolákban zajló programok között volt erdei nyílt nap, erdei sportverseny, tanösvénylátogató kalandtúra és még sok érdekesség.
Októberben az ország 50 helyszínén mintegy tizenötezer résztvevő látogatta meg a magyar erdőket bemutató programokat. Az Erdők Hete megrendezéséről 2009 óta az erdőtörvény rendelkezik, a vidékfejlesztési miniszter az idei évben is a mozgalmat 1996-ban elindító Országos Erdészeti Egyesületet kérte fel az események összehangolására. A főleg erdészeti erdei iskolákban és ökoturisztikai centrumokban szervezett programok között voltak erdőismereti vetélkedők, erdészek által vezetett túrák és tanösvénylátogatások, erdei sportversenyek és nyílt napok, de kézműves programok és szakmai konferencia is színesítették a kínálatot.
A programhelyszínek közül kiemelkedik Ajka, az Ipoly-mente, Gemenc, Győr, Gyula, Kaposvár, Kecskemét, Nyíregyháza, Szolnok, Pécs és Tamási térsége. A rendezvénysorozat nyitó eseményét a Nógrád-megyei Katalinpusztán az Ipoly Erdő Zrt. új ökoturisztikai központjának avatása jelentette.
Az Erdők Nemzetközi Évében a magyarországi Erdők Hete kiemelt témája az erdő és a fa nemzeti vagyonként történő bemutatása volt. A világon 1,6 milliárd ember, vagyis a Föld lakossága egynegyedének megélhetése függ az erdőktől. Magyarországon ez az arány kisebb, mégis az erdők munkahelyteremtő képessége, vidékfejlesztésben betöltött szerepe komoly lehetőséget jelent a szegénység felszámolásában. Az erdők helyes használatát, javainak fenntartható hasznosítását és védelmét éppen ezért már a gyermekeknek meg kell tanulniuk.
Az Erdők Hete rendezvénysorozatot tizenöt éve az idén fennállásának 160. évfordulóját ünneplő Országos Erdészeti Egyesület indította útjára. Az erdei iskolák összeállította programokból kinövő országos esemény időpontjáról napjainkban már a vidékfejlesztési miniszter rendelkezik, és a hazai erdők széles körű bemutatását szolgálja. A programok célja, hogy a gyerekek, a családok és az egész hazai társadalom közelebb kerüljön a hazánk termőterületének egynegyedét borító erdőkhöz, amely a magyarországi védett növény- és állatfajok csaknem kétharmadának ad otthont.
A programhelyszínek és programok a www.oee.hu oldalon megtekinthetők.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu