A VM VKSZI az elmúlt időszakban fokozott figyelmet fordít a hatékonyabb együttműködés érdekében szakmai partnereire, ennek érdekében a közelmúltban számos együttműködési megállapodást kötött több felsőoktatási intézménnyel, kutatóintézettel és más szakmai szervezetekkel.
A Kaposvári Egyetemmel február 16-án, míg a Gödöllői Egyetemmel március 21-én fűzte szorosabbra kapcsolatát intézetünk, hogy elősegítsék a korábban megfogalmazott stratégiai céljaik megvalósulását. A VM VKSZI és az érintett felsőoktatási központok együttműködnek a képzés, a szaktanácsadás és a kutatás mindazon területein, amelyeken a szakmai kapcsolódás kölcsönös előnyeit ki lehet használni, megosztják egymással a felsőfokú szakképzéssel, az alap- és mesterképzéssel, szakirányú továbbképzéssel, felnőttképzéssel kapcsolatos tapasztalataikat és módszertani ismereteiket.
A Kisállattenyésztési Kutatóintézet és Génmegőrzési Koordinációs Központtal (KÁTKI) szintén március 21-én írt alá megállapodást a VM VKSZI. Ennek lényege, hogy a felek együttműködnek a felnőttképzésben, kiemelten a KÁTKI kistermelői képzési és oktatási központjának kialakításában. Olyan minta-feldolgozóüzemeket alakít ki a KÁTKI Gödöllőn, ahol kisebb csoportokban tanulhatják el a jelentkezők a hal- és húsfeldolgozást vagy a házi tejtermék-előállítást.
Az április 18-án a DE AGTC-vel kötött szerződés bővebb együttműködést takar: a felek egymás képzési, szaktanácsadási és tudományos kutatási feladatainak kölcsönös segítésén túl együttműködnek a Növénytermelés című tudományos folyóirat életben tartása és színvonalának megőrzése érdekében.
A DE AGTC felelősséget vállal a Növénytermelés című szakmai folyóirat aktuális számainak tartalmi és stilisztikai kifogástalanságáért. Amennyiben szükséges, a szaklap nyomdai előállításában is közreműködik.
A VM VKSZI szakmai segítséget nyújt a DE AGTC graduális és posztgraduális képzésében résztvevő hallgatói számára tudományos diákköri dolgozatok, diplomamunkák, valamint doktori (PhD) disszertációk készítéséhez, részt vállal a mezőgazdasági, vidékfejlesztési témákat érintő képzésben résztvevő hallgatók évközi és nyári gyakorlatainak szervezésében és lebonyolításában.
Intézetünk szabad kapacitásának m
egfelelően részt vállal a vidékfejlesztési, szaktanácsadási témájú szakdolgozati munkák témavezetésében, a szakdolgozati munkák elvégzéséhez szükséges infrastrukturális háttér biztosításában.
Forrás: VM VKSZI