A rendezvényen nyolc élelmiszer nagy- és kiskereskedelmi vállalkozás állít fel beszerzési pontokat, ahol a cégek képviselői arról tájékoztatják a Dél-Alföld mezőgazdasági termelőit, élelmiszergyártó kis- és középvállalkozóit, hogy milyen feltételekkel válhatnak beszállítóvá.
A vendéglátókat tömörítő gasztronómiai szervezetek a vidék hagyományos ízeivel ismerkedhetnek, az érdeklődők pedig az új magyar termék rendeletről hallhatnak a fesztiválon.
A húsipari termékgyártók és a vágóállat tenyésztési szövetségek képviselői az állattenyésztőkkel, a vágópontot nyitó vagy nyitott vállalkozások vezetőivel és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakértőivel találkozhatnak.
A rendezvényen szó lesz az orosz, az ukrán és a kazahsztáni piaci lehetőségekről, és arról, hogyan lehet fokozni a magyar élelmiszeripari termékek kereskedelmét egy új, virtuális piactérrel. Az önkormányzati élelmiszer-termelő vállalkozások segítséget kaphatnak termékeik piacra juttatásában. A települések és a kistérségek élelmiszertermelő vállalkozásai arról tájékozódhatnak, hogy a terményeiket hogyan juttathatják szabályosan a közétkeztetésbe. A vendéglátó- és gasztronómiai szövetségek képet kaphatnak arról a támogatási rendszerről, amellyel a vidékfejlesztési tárca a hazai termelésű élelmiszerek felhasználását segíti a vendéglátásban.
Az idén létrejött Magyar Gasztro Térkép Klaszter célja a magyar termékek piaci szerepének erősítése, a honi élelmiszer-kereskedelem élénkítése. Az egyesület alapító okiratát 2012 áprilisában írták alá a tizenkét cég és szervezet, valamint a két támogató, a Vidékfejlesztési Minisztérium és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége képviselői. A klaszter első nagyszabású rendezvénye a szegedi fesztivál lesz.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu