Az együttműködés létrejöhet legalább két különböző, magyarországi LEADER HACS illetékességi területe között, a projektbe bevonható a köz-, a civil és a vállalkozói szféra bármely képviselője. A kooperáció célja a tapasztalatok, az ismeretek és a jó gyakorlatok megosztása, közös akciók, projektek kidolgozása, szervezetek alakítása, a helyi kapacitás és a fejlesztések erősítése.
Támogatást lehet kérni többek között: közös beruházásokra, tevékenységekre, közös szervezetek alapítására, publikációk kiadására vagy képzési, oktatási rendezvények – például szemináriumok, konferenciák – előkészítésére és megvalósítására.
A pályázat benyújtása kétlépcsős: az akciócsoportoknak először egy megvalósíthatósági tanulmányt kell beadniuk a Vidékfejlesztési Minisztériumba. A tanulmányt egy tapasztalt szakemberekből álló bizottság hagyja jóvá, vagy szükség szerint módosító javaslatokat tesz. A pályázatokat a bizottság jóváhagyó határozatával együtt kell eljuttatni az MVH-hoz. A cél, hogy szakmailag kifogástalan, minőségi projektek valósuljanak meg.
A Helyi Akciócsoportok a LEADER Program végrehajtására jöttek létre, amely gazdasági, társadalmi és környezeti problémák helyi megoldását segíti. A HACS-ok maguk dönthetnek arról, milyen fejlesztéseket kívánnak támogatni. Az akciócsoportokban a közigazgatás, a vállalkozók és a civil szervezetek is képviseltetik magukat.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu