Fazekas Sándor hozzátette: a fejlesztések részben saját adóforintjaikból valósulnak meg, ezért a vidéken élők is megérdemlik azokat a vízminőség-javító fejlesztéseket, amelyek egyike itt és a Jász-Nagykun-Szolnok megyei város térségében valósul meg.
Kiemelte: a Karcag mellett Kenderesen és a közigazgatásilag utóbbi városhoz tartozó Bánhalmán megvalósuló beruházás a szolgáltatás biztonságán túl annak színvonalát is javítja majd. Fontosnak nevezte az országszerte zajló építkezések és munkahelyteremtő fejlesztések mellett a háttér-infrastruktúra megújítását is.
Aláhúzta: a Karcagon és környékén induló vízminőség-javító programhoz hasonló fejlesztések terheit önerőből képtelenek lennének vállalni az önkormányzatok. Ezt felismerve biztosított pályázati támogatást e célra a kormány a Környezet és Energia Operatív Program, valamint az Önerő Alap forrásaiból. Ennek köszönhetően a helyhatóságoknak nem kerül pénzébe a program – tette hozzá a tárcavezető.
Fazekas Sándor a 2007 óta tervezett, most induló és várhatóan 2015 tavaszára befejeződő karcagi projekt részleteiről szólva aláhúzta: fontos része az arzénmentesítés is.
A kivitelezők emellett elvégzik a víztorony felújítását, a víztározók rendbetételét és az érintett utak rekonstrukcióját is. Jelezte: a vízellátás biztonságának és minőségének fejlesztésével a beruházás a városba települő vállalkozások számára is kedvezőbb körülményeket teremt.
Dobos László polgármester (Fidesz-KDNP) elmondta: a mintegy nettó 603 millió forintba kerülő munkálatokhoz több mint 491 millió forint pályázati támogatást nyertek, míg a hiányzó összeget az önerő alap biztosította. Ebből a pénzből Karcagnak mintegy 377 millió forint jut, míg Kenderesen 152 millió forintból fejlesztik a vízkezelési technológiát és bővítik a helyi vízbázist a meglévő kút felújításával. Bánhalmán mintegy 74 millió forintot fordítanak hasonló célokra.
Az eseményen a miniszter ünnepélyesen átadta a Karcag teljes, 6,2 milliárd forintot meghaladó hitelállományának állami átvállalását igazoló bizonyságlevelet. Rámutatott: a város adósságkonszolidációja mellett további 12 milliárd forint fejlesztési forrás érkezett a településre az elmúlt négy évben. Ebből egyebek mellett ipari park létesült, épületfelújítások és kórházfejlesztés történt, valamint infrastrukturális beruházások valósultak meg.
Forrás: MTI/kormány.hu