A lakók egyszerre részesülnek szociális- és nappali ellátásban, ugyanakkor rendkívül fontos szerepet töltenek be az állattartással, növénytermesztéssel és élelmiszergyártással foglalkozó Majorság életében.
A „Szociális farmok létrehozása Magyarországon” című projekt 2014 augusztusában indult. A kezdeményezést a Földművelésügyi Minisztérium elsőként karolta fel és azóta is aktívan részt vesz a Szociális Farm Munkacsoportban, amely a Fogyatékosságügyi Tárcaközi Bizottság keretében működik.
A „szociális farm” olyan gazdálkodási forma, mely egészség-promóciós és terápiás célokat valósít meg egyben. A farmok tagjai hátrányos helyzetű, fogyatékos és megváltozott munkaképességű személyeket vonnak be a gazdálkodásba.
Az államtitkár beszédében kiemelte, hogy a projekt egyedülálló, hiszen egyszerre növeli a sérülékeny csoportok foglalkoztatottságát, miközben fontos eszköze a társadalmi szemléletformálásnak is.
A Szociális Farm Szövetség hivatalos bejegyzése által lehetővé vált, hogy a szociális farm, mint új, pozitív társadalmi – szociális, egészségügyi, foglalkoztatási és nevelési – funkciókkal kiegészülő mezőgazdasági modell Magyarországon jogilag is elismert státuszt nyerjen és mostantól hazánkban is adaptálhatóvá válnak a modell nemzetközi jó gyakorlatai.
Forrás: FM Sajtóiroda