Míg 2012-ben 1449 hektáron, 2016-ban már 1648 hektáron termesztettek spárgát hazánkban – írja a nak.hu. Tavaly Magyarországon mintegy 6,3 ezer tonna spárga termett.
A spárgának számos kedvező beltartalmi tulajdonsága van. Az egyik legfontosabb, hogy magas a könnyen emészthető rosttartalma, valamint az A-, B1-, B2-, C-, és E-vitamin tartalma. Emellett folsavban gazdag, minimális a zsírtartalma és nem tartalmaz koleszterint, ellenben több esszenciális aminosavat, többek közt aszparginsavat igen. Kalóriaértéke, szénhidráttartalma alacsony, kalcium, foszfor és vas is magas, valamint nagyon magas a káliumtartalma. A spárga gyógynövényként is ismert: vízhajtó, vesekő eltávolító hatású, kedvező a keringésre is. Számtalan módon elkészíthető, például sütve, főzve, levesként.
A spárga a laza szerkezetű, könnyen melegedő homoktalajokat kedveli, ezért hazánkban főleg Bács-Kiskun megyében (közel 900 hektáron, ami a teljes magyar spárga-termőterület több mint fele) és Csongrád megyében (490 hektár) termesztik. Évekre visszamenőleg is elmondható, hogy a hazai termés körülbelül 95 százaléka exportra kerül, a legjelentősebb felvevőpiaca Németország, emellett kisebb mennyiségben egyéb nyugat-európai és skandináv országok. A spárga hazánkban is honos, a világban a fő termesztési helye Kína (1,35 millió hektár), Peru (34 ezer hektár) és Németország (26 ezer hektár).