A megbetegedés egyébként mintegy 20 milliárd forint kárt okozott, ebből a közvetlen kiesés 11-12 milliárd forintra becsülhető. Ez utóbbi összeg egyébként jórészt a vírus és következményei miatt leölt és megsemmisített állatokat, takarmányt jelenti, amit a hatóság gyorsan és pontosan felmért, és kifizette a termelőknek. A közvetett károk a vágó-, feldolgozóüzemek leállásából vagy a csökkentett vágásszámból adódó károk, illetve a termelőistállók üresen állásából fakadó veszteségek.
Ezek megtérítése még várat magára: a jogszabály elkészítése és az unió jóváhagyása azonban folyamatban van.
– A járvány megjelenésének kezdete óta a hatóság rendkívül komoly és szakmailag is kifogástalan szabályozást alakított ki – hívta fel a figyelmet az elnök. Jelezte, a főállatorvosi határozat megalkotása, a betelepítés szabályainak szigorítása, a járványvédelmi intézkedések tételes megfogalmazása és ellenőrzése mind hozzájárultak ahhoz, hogy nagymértékben csökkent az újabb járvány megjelenésének esélye. Csorbai Attila szerint annak érdekében, hogy a továbbiakban is elkerüljük a fertőzést, a járványvédelmi intézkedéseket fenn kell tartani, emellett a termelők járványvédelmi ismereteit is bővíteni kell.
Ez utóbbi érdekében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a BTT szakmai koordinációja mellett képzést szerveztek a gazdálkodóknak.