Idén új témakörökkel bővül a NAK „Tanuljunk együtt!" programja

Agro Napló
Itt az idei menetrend a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által a kisebb élelmiszeripari szereplők számára indított képzéssorozathoz. Összesen 205 tag mélyítheti el ingyen a tudását.

A „Tanuljunk együtt!” elnevezésű, 2018. tavaszi programsorozatot összességében sikeresen zártuk a beérkezett pozitív tagi visszajelzések alapján, ezért indokoltnak tartjuk a folytatást. 2019-ben szeretnénk további témákkal, témakörökkel kiegészíteni a programot – írta honlapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Kamaránk legfontosabb feladata, hogy a tagjaink sikerességét elősegítsük, így elsődleges feladatunk az ágazatban tevékenykedők képességeinek, szakmai ismereteinek bővítése. Véleményünk szerint mindennek alapja a tudás, illetve annak fejlesztése. Ennek érdekében tagjaink rendelkezésére bocsátjuk azt a tudásszintet, amely termelésük hozzáadott értékének növekedésére és gazdálkodási technológiájuk jelenlegi szintjéhez képest javulást eredményez - közölték.

A kamara korábbi szakmai rendezvényeinek tapasztalatai azt mutatták, hogy az élelmiszeripari vállalkozások és az őstermelők körében egyaránt kiemelt igény mutatkozik olyan gyakorlati, piacképes tudás megszerzésére, amelyek azonnal átültethetők a mindennapi tevékenységükbe. A kamara élelmiszeripari igazgatósága ezen igények alapján indította el 2017-ben a „Tanuljunk együtt!” - hazai élelmiszeripari gyakorlati napok című programsorozatát. Ezzel az ingyenes lehetőséggel szeretnék segíteni azon tagjokat a feldolgozás tökéletesítésében, akik most kezdenek bele a saját alapanyaguk feldolgozásába, illetve azoknak is, akik már ezzel a tevékenységgel foglalkoznak. Az interaktív tudásátadás során lehetőség adódik a szakemberekkel történő közvetlen beszélgetésre, konzultációra is. Az elsajátított ismeretek érdemben hozzájárulnak termékfejlesztésükhöz, együttműködési készségük és környezeti teljesítményük javításához, valamint erőforrás-hatékonyságuk növeléséhez.

A rendezvénysorozatot a 2018-ban már bővített tematikával, több élelmiszeripari szakágazatot érintően hirdették meg (2017-ben: tejipari gyakorlati napok, bonbon és trüffel készítése; 2018-ban: tejipari gyakorlati napok, vörösáru-gyártás, zöldség- és gyümölcsfeldolgozás, pálinka- és párlatkészítés). A 2018-as eseményeken összességében több mint 200 kamarai tag élt a szakmájukat érintő ismereteik bővítésével. A gyakorló termékkészítők számára is hoztak újdonságot az elméleti- és gyakorlati bemutatók, ugyanis így átláthatták a teljes folyamatot, a helyes eljárások szükségességét, valamint az oktatók felhívták a figyelmet a kockázatos munkaműveletekre, és potenciális hibaforrásokra.

Minden program alkalmával elégedettségi kérdőívvel mérték, hogy a résztvevők  hogyan értékelik a rendezvényt. Lehetőség volt további ötletek és egyéb, az adott gyakorlati napot érintő észrevételek megtételére is. A visszajelzések szerint a tréningeken kaptak új ismereteket, sőt, az ott szerzett tudást és tapasztalatot elkezdték beépíteni a gyártástechnológiájukba, mely által higiénia és technológia szempontjából az eddigieknél magasabb értékű termékeket tudnak előállítani, mely mind érzékszervi, mind eltarthatósági szempontból számottevő lehet a produktumnál, így a résztvevők egyértelmű előnyre tehetnek szert a piacon.

Véleményünk szerint a jó minőségű termék – főként a kisebb feldolgozók esetében – fontos mozgatórugója a helyi foglalkoztatásnak és fizetőképes kereslet kielégítésének, így a programból hosszú távon a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mindhárom pillérének tagjai profitálhatnak.  A versenyképesség megtartásában és fokozásában elengedhetetlen a termékválaszték bővítése, folyamatos megújítása. A képzések a résztvevő tagok számára gyakorlatban is hasznosítható tudást biztosítottak, hozzájárulva ezzel a hazai előállítók magas színvonalú, minőségtudatos élelmiszer előállításához.

A 2018-as tavaszi programsorozatot összességében sikeresen zártuk a beérkezett pozitív tagi visszajelzések alapján. Minden meghirdetett alkalomra többszörös túljelentkezés mutatkozott, ezért indokoltnak tartjuk a folytatást. 2019-ben szeretnénk további témákkal, témakörökkel kiegészíteni a programot, mivel folyamatos érdeklődés mutatkozik egyéb termékek gyártási gyakorlata iránt is.

A „Tanuljunk együtt!" programsorozat 2018-as rendezvényei

  • Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása kezdő csoport), 2018. április 4-5., 10 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás kezdő csoport), 2018. április 25-26., 10 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása haladó csoport), 2018. május 16-17., 9 fő
  • Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. május 25-26., 17 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás haladó csoport), 2018. június 6-7., 9 fő
  • Vörösáru-gyártás, 2018. június 11-12., 26 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása kezdő csoport), 2018. szeptember 19-20., 10 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás kezdő csoport), 2018. október 10-11., 12 fő
  • Vörösáru-gyártás, 2018. október 17-18., 23 fő
  • Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. október 26-27., 19 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása haladó csoport), 2018. november 7-8., 8 fő
  • Pálinka- és párlatkészítés, 2018. november 16., 10 fő
  • Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás haladó csoport), 2018. november 21-22., 12 fő
  • Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. december 7-8., 30 fő
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Rozskenyérkészítés a NAK programban

Rozskenyérkészítés a NAK programban

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Élelmiszeripari Igazgatósága a tagi igények alapján a rozskenyérkészítés témakörében is elindítja „Tanuljunk egy...

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?