Papp Zsolt György szerint az országossá vált mozgalom célja – idézi az agrártárca honlapja –, hogy a kertművelők munkája kellő elismerést kapjon: Ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy minél többen műveljenek konyhakertet, ellátva így a családot friss, egészséges élelmiszerrel. A minisztérium a program elindulása óta figyelemmel kíséri és támogatja a kezdeményezést. Az agrártárca szakmai támogatást ad ahhoz, hogy a „A legszebb konyhakertek” program mind szélesebb körben váljon ismertté és kedveltté az ország minden szegletében.
A helyettes államtitkár közölte: a 2012-ben még csak 22 jelentkezővel indult programhoz 2015-től Magyarország minden megyéje csatlakozott és mára már 138 határon túli település vesz részt a programban. Papp Zsolt fontosnak nevezte, hogy a családok, az idősebb és a fiatalabb generáció a tudást átadva műveljenek otthon kerteket, saját kétkezi munkájukkal zöldséget és gyümölcsöt termelve. Úgy fogalmazott: „az öngondoskodás nagy lehetőséget jelent a járványidőszakban is. Papp Zsolt György méltatta a program közösségépítő szerepét is, hiszen számos új kertbarát kör, civil szervezet és egyesület alakult, melyek a társadalomra is komoly hatást gyakorolnak”.
Sári Kovács Szilvia, a Magyarország legszebb konyhakertjei programigazgatója többek között arról beszélt: idén 230 településről 1840 kerttel neveztek a versenyre. A program eddigi történetében 15 642 nevezéssel 87 225 kertművelő munkálkodott a kertekben, akiknek több mint a fele húsz év alatti volt - ismertette.
Elmondta: sok óvoda, iskola és tavalytól már bölcsődék is csatlakoztak, valamint egyre több szociális intézmény vesz részt ugyancsak a programban, illetve hátrányos helyzetű vagy fogyatékkal élő emberek által gondozott kertekkel is pályáztak a megmérettetésben résztvevők.
Tájékoztatása szerint idén minden kategóriában adtak át elismeréseket, és három életműdíjat is kiosztottak azoknak, akik már a negyedik alkalommal nyertek el országos minősítést.
Sári Kovács Szilvia kiemelte: az indulók többsége a vegyszermentes kertművelést választja, ha mégis permetezésre kényszerülnek, egyre tudatosabban használják a már megfelelő bioszereket, megfelelő dózisban. Így biztosítható, hogy minél egészségesebb zöldségféléket termesszenek. A biatorbágyi rendezvényen Sári Kovács Szilvia bejelentette, hogy 2021-ben is megrendezik a versenyt "szorgalom, kitartás, hűség" mottóval.