A szakpolitikus megbeszélést folytatott a Körforgásos Gazdaságelemző Központ létrehozásának tervéről, és megtekintette a ProfiKomp® Környezettechnika Zrt. gödöllői telephelyét – ahol az Egyetem kihelyezett tanszéke is működik –, és megismerkedett az ott folyó munkával
Gyuricza Csaba rektor a találkozón elmondta, hogy a MATE a körforgásos gazdaság számos szakterületét kutatja és oktatja, továbbá eredményeinek gyakorlati alkalmazását is elősegíti az élelmiszergazdaságtól a biomassza hasznosításán át a megújuló energiaforrásokig. A gödöllői Szent István Campuson jött létre például az ország első hulladékgazdálkodási tanszéke.
Mindeddig azonban hiányzott egy olyan „agytröszt”, ami a körforgásos gazdasággal kapcsolatos tudásokat összefogta, szintetizálta volna. Ezt a célt szolgálja a Körforgásos Gazdaságelemző Központ létrehozásának terve. Ez a tudásközpont koncepciója szerint agrár- és élelmiszeripari vállalkozások, önkormányzatok és a szakpolitika számára is közvetlenül hasznosítható modelleket lesz képes kidolgozni és ajánlani. Az Egyetemnek ugyanis az a küldetése, hogy olyan ismereteket közvetítsen, amik közvetlenül gyümölcsöztethetők a gyakorlatban.
Steiner Attila az eszmecserén hangsúlyozta: a körforgásos gazdaság fejlesztésének az a célja, hogy minél kevesebb hulladék keletkezzen, ami viszont keletkezik, az a lehető legnagyobb arányban hasznosuljon anyagában. Csak a legutolsó opció legyen az ártalmatlanítás céljából történő lerakás. A főként az agráriumban keletkező biológiai hulladék anyagáramát is jól kell tudni kezelni.
Ezen a területen az egyetemnek országosan egyedülálló tapasztalata lehet, ami elősegítheti a kormányzati célok megvalósítását is. A közelmúltban elfogadott hulladéktörvény támogatja, hogy az újrahasznosítható hulladék megfelelő minőségben és mennyiségben álljon a hasznosító vállalkozások, piaci szereplők rendelkezésére – tartalmazza a felsőoktatási intézmény honlapján közzétett tájékoztatás.