Az NAK által javasolt ágazatokban is felvehetik az újraindítási gyorskölcsönt

Agro Napló
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) – tagjai megkeresése nyomán – korábban kezdeményezte, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került vendéglátóipari beszállítók, élelmiszer-nagykereskedők, illetve az erdőgazdálkodók is felvehessék a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt; ez, a hitelprogram kedvezményezettek körének kibővítésével számukra is lehetővé vált, amennyiben megfelelnek a szükséges feltételeknek – tájékoztat honlapján a köztestület.

A közlemény felidézi: nemrégiben módosultak a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön Hitelprogram igénybevételének feltételei. A meghatározott tevékenységeket végző vállalkozások mellett már azok is felvehetik a hitelt, akiknek a múlt évi árbevétele minimum 30 százalékkal alacsonyabb volt, mint a 2019-es, de a tavalyi árbevételük nem haladta meg a 100 millió forintot. További feltétel, hogy a 2020-ra vonatkozó tárgyévi éves átlagos állományi létszámuk nem volt nagyobb 25-nél, valamint rendelkeznek a múlt évre teljes, lezárt beszámolóval.

A NAK korábban kezdeményezte, hogy a vendéglátóegységeket érintő korlátozások miatt nehéz helyzetbe került beszállítók, élelmiszer-nagykereskedők, illetve a járvány gazdasági hatásait ugyancsak elszenvedő erdőgazdálkodók is részt vehessenek a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön Hitelprogramban.

A program módosításának köszönhetően így már azok a vállalkozások is igényelhetik a hitelt – amennyiben megfelelnek a fenti feltételeknek –, melyek árbevételére jelentős hatással volt a koronavírus-járvány, de tevékenységüket nem fedik le a programban meghatározott TEÁOR-kódok. Ez jelentős segítséget nyújthat az érintett ágazati szereplők számára a talpon maradáshoz szükséges források biztosításához.

A Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön nulla százalékos kamatozással, 100 százalékos előleggel, fix 10 éves futamidővel, önerő nélkül és három év türelmi idővel igényelhető az országszerte megtalálható MFB Pontokon. Az összesen 100 milliárd forintos hitelkeretből a vállalkozások ügyletenként 1 millió és 10 millió forint közötti összeget igényelhetnek bér-, járulék-, rezsi- és működési költségek fedezésére, illetve az újranyitáshoz szükséges készletek finanszírozására – áll az ismertetőben.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?