Mint ahogyan az a bemutató előtti rövid tájékoztató alkalmával kiderült, a hazai képviseletet ellátó Vaderstad Kft. részvételének egyértelmû célja, hogy munka közben mutassa be az általa gyártott és forgalmazott szakszerû tarlógondozás gépeit, a forgatás nélküli talajmûvelési technológiák alapgépeinek számító szántóföldi kultivátorokat, valamint a szántáselmunkálás és magágykészítés eszközeit, de nem hagyták szó nélkül a kombinált talajmûvelő-vetőgépeket és a 2012-es év legnagyobb újdonságait sem.
Utóbbiak esetében az érdeklődők megismerkedhettek egy Carrier X 525 típusú (5,2 m széles) rövidtárcsa munkájával. A 4,2 és 6,2 méter munkaszélességben is elérhető függesztett kialakítású eszköz a hagyományos Carrier tárcsa nyomán a gyors tarlómunkára, illetve szántott talajok elmunkálására kínál megoldást. Kezelhetőségét és szállítását könnyûnek ítéli meg a forgalmazó, ideális választás lehet azon gazdálkodók számára, akiknek földterületei egymáshoz képest szórtan helyezkednek el. Munkaminőségét tekintve a Carrier X kiválóan átmûveli a teljes talajszelvényt az adott munkaszélességben. Az X-elrendezésnek köszönhetően csökkennek az oldalirányú erőhatások és egy stabilan futó munkaeszközt biztosít. Az elmunkálást egy a síklapú tárcsasornál szélesebb acél- (kötött talajra) vagy bordáshenger (lazább szerkezetû talajra) biztosítja, ami átfedést képez a korábban megmûvelt sávra. Eredményeképp jó munkaminőség érhető el.
A precíziós vetésben is képes volt maradandót alkotni a svéd gyártó. Még az év elején mutatkozott be a nagyérdemûnek a Väderstad Tempo szemenkénti vetőgép, igaz akkor még a konstrukció „csodájának” megismerésére csak szóban volt lehetőség. A szigetvári bemutatón egy 6 vetőkocsiból álló gép mutatta meg tudását. Univerzálisan elmondható a Tempo sorozatról, hogy ereje a nagy sebességû – akár 15−18 km/h − munka mellett a pontos magelhelyezésben rejlik. Az adagoló nagy sebességnél is rendkívül pontos. A Tempo az ún. Power shoot nyomott levegős technológiát használja. Az ejtőcsöves kijuttatáshoz képest a mag nem ütközik a magvezető csőnek, illetve az ütközéseket kiküszöbölve nem gurul el a magárokban. Külön elektromos motor hajt meg valamennyi vetőelemet, de a mûtrágya, illetve mikrogranulátum-kijuttató egységeket is külön-külön motorok hajtják. A magtartályok egyenként 70 literesek, a mûtrágyatartály 1200 liter, míg a mikrogranulátum tartályt egységenként 17 literrel tudjuk feltölteni. Az adagoló pontosságát szenzor méri, ami a vetőegység alatt található. Az adatok a vezérlő monitorról (Control-Station) olvashatók le, ahol rákereshetünk a kihagyásra, a kettősvetésre, a hektáronkénti magszámra, a magok közötti távolságra, vagy akár a variációs együtthatóra. A Tempo kardánhajtású, ami lehetővé teszi, hogy alacsonyabb felszereltségû traktor is képes legyen a vetőgép üzemeltetésére. Egy generátor van a ventilátorra építve, ami az elektromos hajtáshoz saját áramellátást biztosít.
Jelenleg Magyarországon még kevés Tempo dolgozik, ám az előzetes információk szerint a sorozatgyártás már idén októberben elindul.
-an-