Ilyen magas sebességtartomány esetén mindenképpen olyan fúvókát kell használnunk, mely elsodródáscsökkentő hatással bír. Ezért alapvetően a légbeszívásos és ütközőlapos fúvókák adhatják a legjobb megoldást.
A légbeszívásos fúvókák egy speciális injektorbetétnek köszönhetően speciális buborékokat képeznek (1. kép), melyek nagymértékben csökkentik az elsodródás mértékét.
1. kép
A légbeszívásos fúvókáknak több generációja is van. Az első generációsok (lásd 2. képet) szélesebb fúvókatesttel rendelkeznek, mint a hagyományos lapossugarú fúvókák, és hosszukat tekintve ezen típusba tartozók is kiemelkedőek. A folyadéknak és levegőnek hosszú út áll rendelkezésre, hogy keveredjen, így extrém durva cseppképzésre is alkalmas.
2. kép: AI 11004
A második generációs légbeszívásos fúvókák (lásd 3. képet) már illeszkednek a hagyományos fúvókák záróanyájába és hosszukat tekintve is rövidebbek, így kontakt szerek esetében is jó eredményt adhatnak, mivel nem olyan durva a cseppképzésük.
3. kép: IDK
Az ütközőlapos fúvókák esetében egy speciális belső kialakítás teszi lehetővé, hogy tömör, de nagyobb méretû cseppek képződjenek, ezáltal ne sodródjanak el (lásd a 4. képet).
4. kép: ütközőlapos fúvóka metszeti rajza
A speciális kialakítás a fúvóka saját anyagában történik, nincs belső betét, mely a hatást előidézné (lásd a 5. képet).
5. kép: TT 11004
Ha a permetezőgépünket kellőképpen felkészítettük a szezonra, és körültekintően választottuk ki a használandó fúvókát, úgy maximálisan ki tudjuk használni a növényvédő szerben lévő hatóanyagot, ezáltal elérve a legjobb eredményt.
permetezes.hu csapata