A program meghívott vendégeit Wágner József, a Caussade Vetőmag Kft. cégvezetője köszöntötte, majd kezdetét vette a szántóföldi fajtabemutató, amelyet szakmai előadások sora követett.
A Caussade Semences 100% vetőmag – amelyet a cég filozófiájának 3 alappillére igazol: 100%-ban vetőmag nemesítéssel és előállítással foglalkoznak, 100%-ban termelőkből áll a tulajdonosi körük, illetve forgalmuk 14%-át a kutatás-fejlesztésre fordítják.
A vállalat 34 országban tevékenykedik közel 320 alkalmazottat foglalkoztatva. Hét kutató állomásukból – ahol 23 növényfaj fejlesztése és közel 180 fajta termesztése folyik – négy Európában, és három a tengerentúlon található.
A világ egyik legmodernebb kutatási infrastruktúrával rendelkező genetikai bázisát a legerősebbek között tartják számon. Fejlesztési tevékenységüket küldetésnek tekintik: céljuk a nemesítő állomásokon elért genetikai fejlődés eljuttatása a gazdálkodókhoz, megfelelő információk gyûjtése a termesztő területekről (annak érdekében, hogy a nemesítés iránya találkozzon a gazdálkodók igényeivel), valamint speciális termesztési, felhasználási igényeket kiszolgáló fajták és hibridek fejlesztése. Az egyes területekre szánt hibridjeik genetikai állománya tartalmazza azokat a kulcsfontosságú, a célterületről származó géneket, amelyek fokozzák azok helyi alkalmazkodóképességét.
Pálovics István regionális értékesítési vezető, középen Wágner József cégvezető, Engelhart Szabolcs területi értékesítési képviselő
A minőségi vetőmag előállításának garanciája a szántóföldi előállítást végző partnerek szigorú kritériumok szerinti kiválasztása, ahol elsősorban a szaktudást és a technikai felszereltséget veszik figyelembe. Hálózatuk több mint ezer, szaporítással foglalkozó gazdából áll, több mint húszezer hektárt jegyezve.
A Caussade Semences Groupe a legmodernebb vetőmagüzemi technológiákat és csomagoló vonalakat használja. A saját előállítási tevékenység öt üzemből áll Franciaországban, évi 1,5 millió zsák kukorica, illetve 30 ezer tonna gabona kapacitással. Vetőmagjaik híresen kiváló minőségûek, saját standardjai szigorúbbak az európai szabványoknál csíraképesség, fizikai- és genetikai tisztaság tekintetében.
Legfőbb céljuk, hogy kiváló minőségû termékeikkel (kukorica, napraforgó, szója, cirok, repce, búza, árpa, tritikálé, takarmányfû-keverékek, lucerna, egyéb aprómagvas növények) minél több partnerüket tegyék sikeres gazdálkodóvá.