Újgenerációs STELA és LAW szárítók a Pannonagritól

Agro Napló
Tisztelt leendõ szárítótulajdonos! Bármely szárító forgalmazótól vásárol Ön komplett szárítótelepet, ezeknek az üzemeknek fõbb gépegységei általában megegyeznek, hiszen minden szárítótelep közel azonos részekbõl áll.

Ezek a részek a következők: 




- GA – garatrédler, amely az előtároló területről az első felvonóba továbbítja a terményt és beadagolási sebessége általában frenkvenciaváltóval szabályozható; 

- SF1 – serleges felvonó, amely az előtisztítót táplálja; 

- ET – előtisztító, amely a nagyobb szennyezőket, a gyommagvakat és a por egy részét távolítja el a terményről; 

- SF2 – serleges felvonó, amely a szárítót táplálja, vagy a szárítót megkerülve kétfeléváltón keresztül az utótisztítóba továbbítja a terményt; 

- SZÁ – szárítóberendezés, amelyről később írok részletesebben; 

- RÉ2 – láncos szállító, amely a száraz magot a szárítóból a hármas felvonóba továbbítja; 

- SF3 – serleges felvonó, amely az utótisztítót táplálja; 

- UT – utótisztító, amely a szárítás során leváló port és léhát, valamint a további felhasználásra szánt száraz tört szemet veszi ki a terményből; 

- SF4 – serleges felvonó, amely a tranzittartályt táplálja; 

- TR – tranzittartály, amely a száraz terményt elszállító gépkocsikat tölti meg.





A gabonaszárítók vonatkozásában elmondható, hogy a pályázatos értékesítési lehetőségek kiszolgálására immár több mint 30 szárítótípus forgalmazása történik Magyarországon.



A mi viszonyainkhoz leginkább azok a gépek felelnek meg, amelyek saját hazájukban is hasonló feladatokat látnak el, mint Magyarországon, tehát univerzálisan használhatóak és minden terményféleséget hatékonyan képesek szárítani. Bírják az igénybevételt és a repce, gabona (esetenként) napraforgó, kukorica leszárítása során akár fél évet is képesek megállás nélkül üzemelni.





Több ilyen szárítótípus is van a magyar piacon és ezek közül a típusok közül mindenképpen vezető szerepet játszanak és a hosszú évek üzemi gyakorlata során tekintélyt vívtak ki maguknak a német gyártmányú STELA szárítóberendezések és a francia gyártmányú LAW szárítóberendezések.





A STELA és LAW szárítókról elmondható, hogy azok rendkívül robosztus kivitelûek. Saját hazájukban 30-40 éve mûködő gépek is megbízhatóan szolgálják a termelőket. Ezekre a gépekre jellemző a kiváló munkaminőség és energiatakarékos mûködés.

Egyik erősségük a szárítási folyamat automatikus vezérlése, amellyel kiváló minőségû, egyenletes nedvességtartalmú végterméket tudnak biztosítani üzemeltetőiknek.

 


 

 





A legtöbb fejlesztési javaslat a gyakorlatból érkezik. Fontos, hogy a forgalmazott szárítótípusoknak legyen egy olyan „gazdája”, aki az üzemeltetés mûszaki kiszolgálását felelősen végzi, az üzemi tapasztalatokat összegyûjti, értékeli és azokat a szárítók gyártójához továbbítja. Így biztosítható a berendezések folyamatos fejlesztése és a szárítótelepek színvonalas mûszaki kiszolgálása.



Ezt a feladatot teljesíti a Pannonagri Kft., amely immár több, mint 15 éve foglalkozik a STELA és LAW szárítótípusok, valamint kiszolgáló technológiáik értékesítésével és szervizelésével és ezen időszak alatt több, mint 130 szárítótelepet hozott létre Magyarországon.



Legyen Ön is a partnerünk, győződjön meg az általunk forgalmazott technika magas színvonaláról, szervizszolgáltatásunk megbízható mûködéséről.












Pannonagri Kft. • 2890 Tata, Toldi M. u. 15/A • Tel.: 06-34/487-111

Fax: 06-34/487-222 • pannonagri@t-online.huwww.pannonagri.hu

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Folyékony elemi kén vagy ATS?

Folyékony elemi kén vagy ATS?

Kénpótlás, vadriasztás, gombaölés és „talajfertőtlenítés” vagy kénpótlás és nitrogénveszteség csökkentés?

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?