Az összes kalászos közül jelenleg egy tavaszi árpa fajta adja a legnagyobb szaporító területet, mivel a tavaszi árpa viszonylag rövid tenyészidejének köszönhetően szinte valamennyi klímarégióban sikeresen termeszthető. Eszerint a legnagyobb szaporító területtel rendelkező európai fajta 2008-ig a SAATEN-UNION sörárpája, a XANADU volt, 2009-ben a vezető szerepet a QUENCH vette át.
A legnagyobb jelentőségû kalászos faj, az őszi búza esetében a SU-SCALA rendszere mintegy 353 000 ha vetőmag szaporító területet és 864 fajtát ölel fel. Eszerint első helyezett a MULAN, a további helyezettek pedig az AKTEUR, PREMIO, APACHE és AUBUSSON fajták. A tavaszi árpával ellentétben az őszi kalászosok esetében alig fordul elő 10 000 ha-t meghaladó vetőmag szaporító terület, mivel az ősziek fotoperiodikus viselkedése és vernalizációs igénye az egyes fajták területi elterjedését jóval nagyobb mértékben korlátozza.
A MULAN őszi búza szaporító területeinek jelentős része Csehországban valamint Németországban találhatók. Ezeket követi Svédország, Magyarország, Szlovákia és Lengyelország, valamint további hat ország. A MULAN európai vezető pozíciója a fajta rendkívüli alkalmazkodóképességének köszönhető, ugyanis a fajta a mindenkor rendelkezésre álló vízellátottsághoz nagyon korán és gyorsan igazodva képes vegetációs felületét alakítani.
A MULAN 2006-ban részesült állami elismerésben Magyarországon. A fajtakísérleti vizsgálatok 3 éve alatt szignifikáns terméstöbbletet mutatott az összehasonlító fajtákkal szemben, valamennyi éréscsoport eredményeit figyelembe véve is a legnagyobb termést adó fajta volt. Mindhárom évben, az évjárathatástól függetlenül 14% feletti fehérje- és 33% feletti sikértartalom jellemezte a minőségét.
A hazai körülmények között is kiemelkedő termőképességét, minőségi és agronómiai stabilitását mi sem jelzi jobban mint az, hogy az MGSZH fajtakísérleteiben 2008-tól hivatalos standard fajtaként szerepel.