A tömeg- és szálastakarmányokból, abrakfélékből és a szarvasmarhák biológiai igényei szerint meghatározott kiegészítőkből összeállított komplett takarmányozási elmélet a harmincas évek közepén az Amerikai Egyesült Államokban kezdett kibontakozni. A kutatókat a mûszaki fejlesztések során az a cél motiválta, hogy az eltérő szárazanyag-tartalmú, különböző méretû és konzisztenciájú összetevőkből az állatok által szívesen fogyasztott, a válogatás lehetőségét kizáró, homogén, laza szerkezetû takarmányt állítsanak elő.
Ma már globálisan megállapítható, hogy a gyakorlati megfigyelésekre épülő elmélet és a folyamatosan fejlesztett technikai megoldások sikerét az elmúlt évtizedek eredményei valamennyi szarvasmarhatartó országban igazolják .
A Trioliet vállalatcsoport az erőteljes nemzetközi piaci pozícióját a komplett takarmányozási technológiák korszerûsítése terén szerzett több, mint ötven éves tapasztalatának köszönheti. Gépeit saját kísérleti farmján új technikák és technológiák alkalmazásával folyamatosan fejleszti. E fejlesztések legfőbb célkitûzése a szélsőséges környezeti hatások alatt és a legkülönbözőbb takarmányokkal is megbízhatóan mûködő, egyszerûen üzemeltethető takarmánykeverő, -kiosztó kocsik előállítása.
Valamennyi Trioliet takarmánykeverő, -kiosztó kocsi sajátossága, hogy vertikális elhelyezésû, alvázra épített, rendkívül erőteljes kettősáramú keverőcsigával rendelkezik. Befogadó képességük függvényében egy, kettő és három csigával látják el a berendezéseket. A keverőkamrában a takarmánykeverék így vertikális és horizontális irányban is mozog. A szálas-takarmányok felaprítása egy menetben, a legértékesebb levélkomponensek megőrzése mellett történik. A kettősáramú keverőcsiga átmérője felfelé haladva csökken, így a keverőkamra és a csiga közötti kibővülő térben a keverés hatékonysága számottevően megnő, ideje pedig lecsökken. Kis mennyiségû takarmányösszetevő is biztonságosan keverhető el. A vertikális keverésnek köszönhetően kisebb a súrlódás, ami jelentősen csökkenti a keverőkamra elhasználódását.
A kettősáramú csigára eső terhelést elsősorban a megerősített alváz viseli. A keverőkamrára és a hajtómûre kisebb nyomás nehezedik, ezáltal a berendezések mûszaki megbízhatósága és élettartama kedvező. A Trioliet keverő-kiosztó kocsik meghajtása egyszerû erőátadó rendszerrel történik, karbantartásuk kívülről könnyen elvégezhető.
A speciálisan kialakított kettősáramú csiga gyors és egyenletes keverés és kijuttatás mellett alacsony üzemanyag-felhasználást eredményez.
A Trioliet fejlesztő mérnökei mindenkor a szarvasmarhatartók igényei szerint korszerûsítik berendezéseiket. Termékeik között megtalálható a keverő-kiosztó, az önrakodó keverő-kiosztó és az önjáró-önrakodó keverő-kiosztó berendezések, valamint a szalmaszóróval szerelt kiosztó kocsi is. Helyi igényeket is figyelembe vesznek a gyártás során. (Szélesség, magasság, kiosztómagasság.)
A Trioliet etetőkocsik jellemzői:
- stabil innovációs háttér, folyamatos fejlesztések,
- függőleges kettősáramú keverőcsiga,
- nagy mûszaki megbízhatóság,
- alacsony szervizigény, könnyû szerelhetőség,
- egyszerû tölthetőség,
- gyors és homogén keverékképzés,
- az összetevők struktúrájának megőrzése, levegős szerkezet,
- egyenletes takarmánykiosztás,
- nagyszámú méret- és technikai változat.