Becslések szerint világszerte az édesvíz felhasználásának 70%-áért felel a mezőgazdaság, érdemes minden gazdának elgondolnia azon, hogyan takarékoskodhat a vízfelhasználással.
Transzzsírsavak elleni küzdelem – európai kitekintés
Európa vezeti a transzzsírsavak elleni küzdelmet, Dánia, Ausztria, Izland, Norvégia és Svájc példáiból tanulhatunk mi is Magyarországon. Hazánkban nemrég vált tilossá a megengedettnél több transzzsírsavat tartalmazó előre csomagolt élelmiszert forgalmazni, de az EU már régóta küzd e káros anyagok ellen.
A bab lehetőség az élelmiszerhiány enyhítésére
Harminc klímabiztos babfajtát nemesítettek a franciaországi székhelyű, CGIAR nevű nemzetközi agrárkutatási szervezet kutatói. A növények jelenthetik majd a fő fehérjeforrást a globális felmelegedés által leginkább sújtott térségekben.
A repce tavaszi kártevői – ébrednek a nagy repceszár-ormányosok
Hamarosan beköszönt az igazi tavasz, mely egyrészt örömteli, másrészt azonban az emelkedő hőmérséklet számos kártevőt csalogat elő. Felébrednek például a nagy repceszár-ormányosok, érdemes sárga színcsapádakat állítani megfigyelésükre.
Csábítsuk el az vadakat! – Avagy hogyan védjük takarmánykészleteinket?
A hosszú telek során a vadállatok különös veszélyt jelentenek a betárolt szénára, takarmányra. Azonban az őszi talajtakaró növények – lóhere, fehérrépa, borsó – segíthetnek a szarvasoknak, őzeknek tápanyagban gazdag alternatívákat kínálni, ezáltal a saját takarmánytól távol tarthatóak.
A mozgalom szimbolikus jelentéssel bír, a környezetszennyezés és a túlfogyasztás okozta problémákra hívja fel a figyelmet. Az akció keretében arra kérik a résztvevőket, támogatókat, hogy minden év márciusának utolsó szombatján este világszerte kapcsolják le egy órára a fölösleges világítást és áramtalanítsák a különféle elektromos készülékeket.