A Magyar Fenntarthatósági Csúcs keretében idén hatodik alkalommal adták át az OzoneNetwork tévécsatorna által alapított Ozone Zöld-díjat, amely öt kategóriában - nagyvállalat, kkv, magánszemély, civil szervezet és általános iskola - értékelte a fenntartható fejlődés érdekében tett törekvéseket. Tóth László professzor, a Klímatanács és a bíráló bizottság elnöke elmondta, mint minden évben, most is az újszerűséget keresték a pályázati anyagokban, és azt is figyelembe vették, hogy egy-egy projekt milyen tömeget mozgat meg, mennyire képes a környezetében pozitív változásokat előidézni.
A K&H Csoport a nagyvállalati kategória első helyét nyerte el a „K&H a fenntartható agráriumért” ösztöndíjpályázattal, amelynek célja, hogy anyagi támogatással segítse az ágazat jövőjét meghatározó fiatal szakembereket. Az ösztöndíjpályázatra 8 felsőoktatási intézmény 52 hallgatója nyújtotta be színvonalas szakmai pályamunkáját. Az ágazat legkiválóbb szakembereiből álló zsűri mindkét kategóriában három-három hallgatót díjazott, és a nyerteseknek a K&H összesen 1 millió forint támogatást nyújtott.
„A K&H Csoport elkötelezett a hosszú távon fenntartható fejlődés mellett, illetve több saját programján keresztül is részt vesz a fiatalok oktatásában. E kettőt ötvöztük, amikor idén először ösztöndíjpályázatot hirdettünk az agrárképzést folytató egyetemek és főiskolák mester és PhD képzésben résztvevő hallgatói számára, akik kutatómunkájuk, tanulmányuk során a fenntartható fejlődést tartják szem előtt. A beérkezett pályamunkák alapján szerencsére azt láttuk, hogy a fenntartható agrárium kérdése a fiatal generáció számára is kiemelt fontosságú” - mondta el Tresó István, a K&H Agrárüzletág fejlesztési főosztály vezetője.
„A díjazáson felül biztosítottuk az Agrár Klub egy estéjét a fiatal nyertesek részére, hogy tapasztalt cégvezetők előtt mutathassák be pályamunkáikat, és konkrét érdeklődés is mutatkozott az eredmények gyakorlati hasznosítására. Emellett a széles közönség felé is aktívan kommunikáltuk a fiatal szakemberek által vizsgált környezetbarát technológiákat, hogy a fenntartható fejlődés aktuális problémái és a pályázatokban bemutatott megoldási lehetőségek minél szélesebb nyilvánosságot kapjanak” - emelte ki Tresó István.