Mire jó a bór?
Ez a tápelem kulcsszerepet játszik a sejtfal bioszintézisében, a szénhidrátanyagcserében, a sejtosztódásban és -megnyúlásban – így a gyökérképzésre is kihatással van. Bór hiányában a szénhidrát transzportban zavarok támadnak, ez kihat az ionok felvételére, így a vízháztartásra is. Vagyis nem csak a virágzás és terméskötés idején van jelentősége, valójában minden intenzív fejlődési szakaszban igényli a növény. Persze a termelő számára fájóbb jelenség, amikor a virágkezdeményekből nem lesz termés, vagy érezhetően romlik a szem beltartalma.
Hiánytünetek
A kétszikűek jellemzően többet igényelnek bórból, mint az egyszikűek, az olajos magvúak pedig kiemelkedően sokat. A repce például tízszer többet vesz fel belőle, mint a búza. Az első bórigényes időszak már ősszel jelentkezik, amikor a növény a télre készülődik. Bórhiányos állapotban a sejtfal- és gyökérképzés zavart szenved, a levelek halványzöldek, az erek közötti részek sárga foltosak, a levél szélein vöröses foltok lehetnek. Súlyos esetben a szár repedt, üreges.
Összetett lombtrágyával többre megy!
A gyökérképzés jelentős mennyiségű tartaléktápanyag-felhalmozódással jár – ebben kulcsszerepet játszik a bór –, ugyanakkor nagyon energiaigényes, építő folyamat is. A Wuxal® Boron Plus lombtrágya éppen ezért nemcsak nagy mennyiségű bórt tartalmaz, hanem a hibátlan enzimműködés mikroelemeit és az energiát szolgáltató foszfort is. Ezen túlmenően minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, ami egyedivé teszi a Wuxal®-t (tapadásfokozás, szuperkelatizáció, pH-puffer, párolgáscsökkentés, újranedvesedő képesség, felszívódás-fokozás).