A frissen kikelt csibék bélkolonizációja az immunrendszer és az emésztőrendszer fejlődésének kritikus periódusában történik, így a csibe életének első 21 napja döntő fontosságú a madár mikroflórájának fejlődéséhez. Az első 7–14 napon belül a mikrobák gyorsan cserélődnek, a kötőhelyeket biztosító bélhámsejtek cserélődésének köszönhetően. Ez elengedhetetlen a bél megfelelő érési folyamatához. A 14–21. napon a felső bélszakaszokban kialakulnak a meghatározott baktériumpopulációk, ugyanakkor a vakbélben a hangsúlyos baktériumok feldúsulása és stabilizálódása 30 nap elteltével következik be.
A bél mikroflórája hatással van a bél morfológiájára, a hatékony tápanyag-felszívódásra és az immunválaszra. Részt vesz továbbá a bél megbetegedéseinek szabályozásában is, a kórokozókkal szembeni kolonizáció segítésével (kompetitív gátlás). A PoultryStar® Hatchery termékben lévő Lactobacillusok és Enterococcusok elengedhetetlenek a bél fejlődéséhez, a Bifidobacteriumok pedig az immunrendszer aktiválásához a legfontosabbak.
A Lactobacillusok a bél egészségének fő mozgatórugói. Baromfi esetében segítik az emésztőrendszer felső traktusának védekezését a takarmányban lévő kórokozókkal szemben. Az Enterococcus faeciumot gyakran a bélrendszer harcosainak nevezik, mivel ezek védik a vékonybelet a patogén behatolástól bizonyos metabolitok kiválasztásával, amelyek ugyanakkor lehetővé teszik más hasznos baktériumok fejlődését. Semlegesítik az olyan kórokozókat, mint a Clostridium perfringes vagy az E. coli, valamint a vajsavtermelődés elősegíti a kokcidiózis és egyéb kórokok által károsodott sejtek regenerálódását.
A naposcsibék immunrendszerének aktiválása versenyfutás az idővel. A Bifidobaktériumok nélkülözhetetlenek az immunrendszer bevésődési folyamataihoz és gyors reakciójához. Serkentik a specifikus IgA kiválasztását és fokozzák a vakcinákra adott immunválaszt, lehetővé téve a madaraknak, hogy természetes módon megbirkózzanak a patogén nyomással.
Amennyiben a keltetőben a gélcseppet képző, gondosan kiválasztott probiotikus törzseket és velük szinergikus hatásban lévő prebiotikus inulint tartalmazó PoultryStar® Hatchery terméket adjuk, szelektíven stimuláljuk a hasznos baktériumokat a „bifidogén hatás” révén. A keltetői adagolás után ivóvízben és takarmányban való további alkalmazással a baromfitartásban maximalizálható az állomány teljesítménye, ami nagyobb súlyokat, alacsonyabb elhullást, egységesebb állományt és jobb takarmányértékesítést eredményez.