2024. november 24. vasárnap Emma

Lezárult a BASF Innovation Hub versenyének első szakasza (x)

Agro Napló
A magyar start-upok közül a PLATIO és SMAPP LAB kapott lehetőséget, hogy bemutatkozzon a BASF Innovation Hub helyi döntőjében. Ez a megmérettetés azokat az újító szándékú feltalálókat és start-up vállalkozásokat hívta versenyre, akik az Európai Unió Zöld Megállapodásának alappilléreihez, vagyis a tiszta energia, fenntartható mezőgazdaság és körforgásos gazdaság témájához közvetlenül vagy közvetve hozzájáruló megoldásokon dolgoznak – közölte a BASF a verseny lezárultát követően lapunkkal.

A cégcsoport közleménye arról tájékoztatott, hogy  Ausztria-Magyarország közös csoportjában az első helyezést és ezzel a lehetőséget a régiós döntőn való részvételre az osztrák Revo Foods nyerte el 3D-s élelmiszer-nyomtatási technológiájával, ami segítségével teljes egészében növényekből készült alternatív tenger gyümölcseit állít elő válaszolva a növekvő halfogyasztás okozta túlhalászat kihívására.

Magyar versenyzői vélemény

A BASF kérdésére válaszolva a PLATIO járható napelemeket készítő magyarországi start-up csapat tagja, Ruscsák Helga megosztotta tapasztalatát a versenyről. Elmondta: „Nagyon örülünk, hogy a beválasztásra kerültünk a BASF Innovation Hub legjobb résztvevői közé, ha nem is sikerült az első helyen végeznünk. A PLATIO-val már több startup versenyen részt vettünk, és minden alkalommal új tapasztalatokat szereztünk. Így volt ez most is! A BASF-fel osztozunk a műanyaghulladék iránti lelkesedésünkben, és reméljük, hogy a jövőben lehetőségünk lesz az együttműködésre.”

Európa 11 országából 80-nál is több start-up ötlet vett részt a BASF Innovation Hub versenyén. Thomas Narbeshuber, a BASF Hungária Kft. ügyvezetője, egyben a zsűri tagja kiemelte, hogy a nyertes a pénzjutalmat az ötlet továbbfejlesztésére, a megoldás piaci bevezetésére, promóciójára vagy a továbbfejlesztéséhez megfelelőnek tartott egyéb módon használhatja fel.

BASF-támogatás a fiataloknak

“A vállalati szféra képviselőiként kötelességünk, hogy együttműködjünk a kormányzatokkal, a civil szervezetekkel és hogy közösen támogassuk a fiatalokat. A fiatalok a pénzszűke miatt gyakran még bemutatni se tudják megoldásaikat, így ezek papírra vetett puszta vázlatok maradnak vagy benn ragadnak a fejekben. Éppen ezért vettük megtiszteltetésnek, hogy meghallgathattuk a helyi innovációk megalkotóit, megoszthattuk velük tapasztalatainkat és támogathatjuk őket” – mutatott rá Thomas Narbeshuber.

A BASF Innovation Hub verseny szervezője egy vegyipari cég, egyben a kutatás-fejlesztési ágazat egyik európai vezetője, a BASF. A versenyre, amit Közép- és Dél-Európa 11 országában rendeztek meg, hat hónapon át lehetett jelentkezni. A helyi döntők nyertesei csapatonként 2500 euróban részesültek, míg a november 12-én, megrendezendő döntőben legjobbnak ítélt ötlet további 5000 eurót nyer majd. (Az esemény élő közvetítése az interneten megtekinthető.)

A BASF Innovation Hub versenyének első szakaszában magyar start-upok is versenyeztek a közép- és dél-európai régió legjobb innovátora címéért. Számos ötlet bemutatkozott a megmérettetésen többek között: egy fenntartható logisztikai megoldástól kezdve, a járható napelemeken át, egy digitális kártevő előrejelzési rendszerig szántóföldi kultúrákban. A legjobb start-up ötlet egy 3D-s élelmiszer-nyomtatási technológia volt, amely teljes egészében növényekből készült alternatív tenger gyümölcseit állít elő. A BASF Innovation Hub a fenntartható fejlődés terén megrendezett olyan nemzetközi verseny, amin start-up vállalkozások és innovátorok vesznek részt Közép- és Dél-Európa 11 országából – tartalmazta az esemény rövid összefoglalója .

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?