Az osztrák-magyar csoport helyi döntőse, a Revo Foods vett részt a BASF Innovation Hub regionális versenyének döntőjében. A „Zöld menetrend” alappilléreihez (tiszta energia, fenntartható mezőgazdaság és körforgásos gazdaság) közvetlenül vagy közvetve hozzájáruló, 80-nál is több feltaláló és start-up nyújtotta be jelentkezését a BASF Innovation Hub versenyére. A versenyen bemutatkozó kiváló ötletek közül a zsűri végül két csapat között osztotta meg az első helyezést.
A két nyertes megoldás forradalmian új utakat nyit meg: a ReCatalyst az üzemanyagcella katalizátorok előállításában dolgozott ki egy új megoldást, mely jelentősen csökkenti a felhasznált platina mennyiségét, míg a Revo Foods egy olyan 3D élelmiszer nyomtatási megoldással állt elő, amivel a tengeri ételek ízét, textúráját és tápanyag-profilját tudja növényi alapon előállítani. A legjobb ötlet címét elnyerő két start-up vállalkozás egyenként 7.500 euró pénzjutalomban részesült.
„Ez egy csodálatos, egyben nehéz verseny volt! Annyira sok jó ötletet láttunk! Sőt még a zsűri is tökéletesen ráhangolódott a projektekre és segített abban, hogy végiggondoljuk, miként lehetne a megoldásainkat még inkább tökéletesíteni” - osztotta meg élményeit Robin Simsa, a Revo Foods társalapítója és igazgatója.
A verseny másik győztese Matija Gatalo, a ReCatalyst társalapítója és műszaki vezetője kérdésünkre elmondta, hogy "Rendkívül nagy megtiszteltetés, hogy a BASF a két nyertes start-up között épp minket ismert el. Ezt a győzelmet egyrészt a megtett erőfeszítéseink tanúságának, másrészt a hidrogén- és üzemanyagcella technológiák jelentőségét hirdető nyilatkozatnak tekintjük. Maga a díj nagyban segíteni fogja a vállalkozásunk növekedését, de ennél talán még fontosabb – és örömmel fogadjuk annak lehetőségét –, hogy egy újabb szintre emeljük a ReCatalyst tevékenységét.”
A BASF Innovation Hub verseny szervezője egy vegyipari vállalat, egyben a kutatásfejlesztési ágazat egyik európai vezetője, a BASF. Thomas Narbeshuber, a BASF délközép-európai vezetője, egyben a zsűri tagja kiemelte, hogy a verseny nagyon szoros volt és az elmúlt 6 hónap során sikerült megismerkednie a fiatal újító szakemberek bámulatos ötleteivel.
“Nehéz lett volna egyetlen projekt mellett letenni a voksunkat, ezért úgy döntöttünk, hogy két nyertest is hirdetünk. Már az elmúlt években is szerveztünk hasonló versenyeket és mindig ugyanaz a benyomásunk: a fiatalok tele vannak olyan remek ötletekkel, amiket valóban érdemes támogatni. Legyen szó tanácsadásról, pénzügyi segítségről vagy esetleg személyes támogatói kapcsolatok kialakításáról, minden ilyen lehetőség meghatározóan fontos nekik. Épp ezért rendkívül örülünk annak a lehetőségnek, hogy megszervezhettük a BASF Innovation Hub versenyt” – mutatott rá Thomas Narbeshuber, hozzátéve, hogy: „A nyertes a pénzösszeget az ötlet továbbfejlesztésére, a megoldás piaci bevezetésére, promotálására vagy a megoldás továbbfejlesztéséhez a nyertes megítélése szerint megfelelőnek tartott egyéb módon használhatja fel.”
A döntő az alábbi videón felvételről megtekinhető: