Az Európa-szerte zajló afrikai sertéspestis (ASP) kitörések miatt az Egyesült Királyság állategészségügyi hatósága szeptember 1-től korlátozza egyes sertéstermékek behozatalát az Európai Unióból.
A rendelkezés célja, hogy megvédjék a brit sertésállományt a nagy gazdasági kárral járó afrikai sertéspestis behurcolásától. Az intézkedés nem befolyásolja a sertéshústermékek törvényes, kereskedelmi célú forgalmát, emellett nincs hatással a személyes felhasználás céljából magánpoggyászban szállított, kis mennyiségű hús vagy hústermék behozatalára sem – értesült a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleményéből az Agro Napló.
A brit állategészségügyi hatóság értesítése alapján továbbra is a korábbi állategészségügyi feltételeknek megfelelően exportálhatók Nagy-Britanniába a következő sertéstermékek:
A hatóság a korlátozásokat folyamatosan felülvizsgálja, szükség szerint átértékeli.
Részletes információ az intézkedésről angol nyelven ide kattintva érhető el.
(Forrás: Nébih)