Fantasztikus futósiker hódmezővásárhelyi résztvevővel! (x)

Agro Napló
Fantasztikus sikert ért el Görögországban két magyar futó, köztük Toldi Péter, a hódmezővásárhelyi Hód-Mezőgazda Zrt. munkatársa.
 Középen Maráz Zsuzsanna és Toldi Péter a célbaérkezés után

Toldi Péter, a Hód-Mezőgazda Zrt. munkatársa 497 km futás után másodikként ért célba az Athén-Spárta-Athén futóversenyen 2021. november 19-22 között Görögországban. November 22-én, már éppen hétfőn 0 óra 54 perckor ért célba Péter az ismert kiváló magyar futónő, Maráz Zsuzsannával egyszerre. A két remek sportember kb. féltávtól együtt futott az embert próbáló viszonyok között. Szinte alvás nélkül tették meg az oda-vissza távot. Toldi Péter, aki a hétköznapokon a Hód-Mezőgazda Zrt. vajháti tejtermelő szarvasmarha-telepének vezetője a 497 km-t 67 óra, 54 perc, 12 másodperces idővel teljesítette, ez az eredmény több mint egy órával jobb, mint a 2019-ben futott pályacsúcs.

Futásuk alatt a frissítőpontoknál Péter családtagjai várták őket némi élelemmel, itallal, hogy bírni tudják a földi halandó számára elképzelhetetlen táv megtételét. Nemhogy alvás nélkül, de futva!

Péter eddig már többször is teljesítette a Spartathlon 246 km-es távát, az elvileg 490 km-es hatodik Phidippides távot most tette meg első alkalommal, s rendkívüli siker, hogy rögtön a második helyen végzett Marázs Zsuzsannával együtt, s csak az eddigi pályacsúcstartó lengyel futó tudta megelőzni őket új rekord elérésével.

Gratulálunk Toldi Péter kollégánknak és segítőjének, Dr. Pikó Evelin állatorvos kollégánknak is, aki a technika segítségével lehetővé tette, hogy folyamatosan híreink voltak Péter futásáról.

Címlapkép: Getty Images